Teknik Destek Corsa Oynar Göbekten Sabite Geçince Uğultu Sorunu

• Konbuyu başlatan mfatihd
  • Başlangıç tarihi
M

mfatihd

Üye
Selamlar, 2006 model 1.3 dizel Opel Corsa aracımda bir değişiklik yaptım. Daha önce oynar göbekli volant kullanıyordum ancak bunu sabit göbek volant ve baskı balata seti ile değiştirdim. Değişim sonrasında aracı boşta iken bir uğultu yapmaya başladı, debriyaja basınca ise uğultu kesiliyor. İşlemi yaptıran usta bu durumun volant değişiminden dolayı normal olduğunu söyledi ancak benim kafamda soru işaretleri var. Sizce bu durum gerçekten normal mi yoksa bir sorun mu var? Daha önce böyle bir değişiklik yapmış ya da benzeri bir durumu yaşamış olanlar var mı? Fikirlerinizi ve önerilerinizi duymak isterim. Teşekkürler.

Brooo, volant değişikliği sonrası uğultu normal olmayabilir, belki baskı balata setiyle ilgili bişeydir. Biraz daha usta bakması iyi olabilir, belki bir şeyler kaçmıştır 😉

Brooo, volant değişikliği sonrası uğultu normal olmayabilir, belki baskı balata setiyle ilgili bişeydir. Biraz daha usta bakması iyi olabilir, belki bir şeyler kaçmıştır 😉
Volant değişimi sonrası oluşan uğultu genellikle normal değil, baskı balata setiyle ilgili bi' sorun olabilir. Ustaya tekrar göstermek ve detaylıca kontrol ettirmek iyi olabilir, belki bir detay kaçmıştır 😉

Volant değişimi sonrası oluşan uğultu genellikle normal değil, baskı balata setiyle ilgili bi' sorun olabilir. Ustaya tekrar göstermek ve detaylıca kontrol ettirmek iyi olabilir, belki bir detay kaçmıştır 😉
Selam, bu uğultu işi bence de normal değil gibi. Sabit göbek volant farklı titreşimler yaratabilir, diğer bileşenlerle uyumsuz olabilir. En iyisi başka bir ustaya daha göstermen. Güvende kalmak en iyisi.