Soru Dacia Logan'da Dalma Sorunu

• Konbuyu başlatan egemensalha
  • Başlangıç tarihi
Soru
E

egemensalha

Üye
Merhaba arkadaşlar, 2011 model Dacia Logan sahibiyim ve aracımı temiz bir şekilde 44 bin km'de aldım. Yaklaşık 1.5 sene sorunsuz kullandım, ancak son zamanlarda bir sorunla karşılaştım. Aracımı aniden durdurduğumda veya kavşaklardan hızla döndüğümde, direksiyon bir anda 'dalma' yapıyor gibi hissediyorum. Yolda seyir halindeyken bu sorunu yaşamıyorum, sadece ani duruşlarda veya dönüşlerde oluyor. Bu konuda bilgisi veya tecrübesi olan var mı? Yardımlarınızı bekliyorum. Teşekkürler.

Merhaba, direksiyon dalması hidrolik sistemle ilgili olabilir. Direksiyon pompası ya da hidrolik yağ seviyesini kontrol ettirdiniz mi?

Merhaba, direksiyon dalması hidrolik sistemle ilgili olabilir. Direksiyon pompası ya da hidrolik yağ seviyesini kontrol ettirdiniz mi?
Direksiyon hidrolik sistemi kontrolü önemli, bence yerel bir ustaya gidip hem hidrolik yağına hem de pompa sistemine baktırman en iyisi olur. Bu dalma, güvenlik açısından risk teşkil edebilir, ihmal etme.

Abi bence bu iş ciddi, hele ani duruşlarda direksiyon dalıyorsa hidrolik sistemine kesin baktırman lazım. Hem güvenlik açısından riskli hem de başka sorunlar yaratabilir. Hemen bir ustaya göster derim 👍

Abi bence bu iş ciddi, hele ani duruşlarda direksiyon dalıyorsa hidrolik sistemine kesin baktırman lazım. Hem güvenlik açısından riskli hem de başka sorunlar yaratabilir. Hemen bir ustaya göster derim 👍
Merhaba, direksiyon sistemiyle ilgili böyle bir sıkıntı yaşıyorsanız hidrolik pompası veya hortum bağlantılarında bir sorun olabilir. Benim önerim, bir usta kontrol etmeden bu şekilde kullanmamanız olur. Güvenlik her şeyden önemli. Bilgilendirirseniz sevinirim, kolay gelsin.