Teknik Destek Doblo 1.3 Multijet Şanzıman Yağı Seçimi

K

kmo55

Üye
Selam arkadaşlar, 2012 model Fiat Doblo 1.3 Multijet aracım var. Geçen sene ENRİKO ALİBERTİ FİAT YETKİLİ SERVİSTE baskı balata değişimi yaptırdım ancak şanzıman yağı o zaman değişmemişti. Bugün Fiat Renault özel servisine şanzıman yağı değişimi için gittim. Servis yetkilisi aracımın modelini ve motor bilgilerini alıp, hangi şanzıman yağını kullanmam gerektiğini sordu. Karşı taraf 75W-80 önerdi. 3 adet farklı fiyat seçeneği sundular ve ben orta fiyatlı olanı seçtim. Elf markasının 75W-80 yağını koydular. Sizce bu seçim doğru mu? Daha önce benzer bir durumla karşılaşan veya bu konuda tecrübesi olan var mı? Farklı marka veya yoğunlukta yağ kullanılmalı mıydı? Fikirlerinizi ve tavsiyelerinizi bekliyorum.

Bence Elf'in 75W-80 yağı uygun olmuş, yüksek fiyatlı olan her zaman daha iyi değildir. Ben de Elf kullanıyorum, şu ana kadar bir sorun yaşamadım. Keyifle kullanmaya devam edin dostum!

Elf'in 75W-80 yağı tercih edilmiş, fiyat yüksek olması her zaman kalite demek değil. Benzer şekilde Elf kullanıyorum ve sorun yaşamadım. Güvenle devam ettirebilirsin.