Soru Doblo 1.3 Multijet Şanzıman Yağı Tavsiyeleri

• Konbuyu başlatan arincan
  • Başlangıç tarihi
Soru
A

arincan

Üye
Selamlar herkese, benim bir sorum olacak. Bildiğiniz üzere aracıma bir süre önce Enriko Alberti Fiat Yetkili Servis'te baskı balata değişimi yapılmıştı ama o zamandan beri şanzıman yağını değiştirmemiştim. Bugün işi halledelim dedik ve Fiat Renault özel bir servise uğradık. Parça satan yerle iletişime geçip aracımın modeli ve motor bilgilerini paylaştıktan sonra kaç numara şanzıman yağı kullanmam gerektiğini sordum, bana 75W-80 dediler. Birden fazla fiyat seçeneği vardı, ben de orta fiyatlı olanı tercih ettim yani Elf'in 75W-80 yağını koydurttum. Fakat aklıma takıldı, acaba bu yağı kullanan başkaları var mı? Sonuçları nasıl oldu, bir değişiklik fark ettiniz mi? Bilgisi olan varsa paylaşabilir mi? Şanzıman yağı değişimi hakkında önerilerinizi bekliyorum. Teşekkürler.

75W-80 yağını tercih etmeniz doğru olmuş. Benzer yağları kullananlar arasında memnun olanlar da var, bir değişiklik fark edenler de. Genelde şanzıman yağı değişimi sırasında aracın vites geçişlerinde daha yumuşak bir geçiş hissedebilirsiniz. Şu ana kadar bu yağı kullanan birileri var mı, tecrübelerinizi paylaşır mısınız?