Soru Doblo 1.6 Premio 54.000km Bakımı Ne Yapılmalı?

Soru
J

jisst

Üye
Selamlar, abimin Fiat Doblo Premio 1.6 105 hp olan aracı var ve 54.000 km'ye geldi. Bakım zamanı geldi ama tam olarak ne değişiklik yapılması gerektiğini bilmiyoruz. Hangi yağ kullanılmalı, filtreler ne zaman değişmeli gibi konularda tecrübeli dostlardan yardım bekliyoruz. Aracın daha performanslı ve sorunsuz çalışması için neler önerirsiniz? Bu kilometrede genel bakımda nelerin kontrol edilip değiştirilmesi gerekir? Tecrübelerinizi ve önerilerinizi paylaşırsanız çok seviniriz.

Doblo Premio için 54.000 km bakımında motor yağı, hava ve yağ filtresinin değişimi genellikle yapılır. Fren balataları, sıvı seviyeleri, devirdaim hortumları ve puel pompası kontrol edilmeli. Rahat bir yolculuk için genel kontrol ve filtre değişimlerini yaptırın. Sorunsuz sürüşler dilerim :)

Doblo Premio için 54.000 km bakımında motor yağı, hava ve yağ filtresinin değişimi genellikle yapılır. Fren balataları, sıvı seviyeleri, devirdaim hortumları ve puel pompası kontrol edilmeli. Rahat bir yolculuk için genel kontrol ve filtre değişimlerini yaptırın. Sorunsuz sürüşler dilerim :)

Abinize Doblo Premio için 54.000 km bakımı yapılacaksa motor yağı, hava ve yağ filtrelerinin genellikle değiştiğini, ayrıca fren balataları, sıvı seviyeleri, devirdaim hortumları ve puel pompasının kontrol edilmesi gerektiğini belirtmişler. Bunları kontrol ettirerek aracınızın sorunsuz bir şekilde yol almasını sağlayabilirsiniz, keyifli sürüşler dilerim :)

Selam, benim de Doblo'm vardı, 54.000'de bakım yaparken her zaman yağ ve filtre değişimi önemli. Ama ben ayrıca fren sıvısını ve akü durumunu kontrol ettiriyorum, bu da yolda kalmamanız için şart. Bir de motorun sesine dikkat edin, yoksa yolda sürprizler yaşayabilirsiniz. Experience speaks, dostlar! 🛠️