Teknik Destek Doblo 3 Kelebek Camı Otomatiğe Çevirme Mümkün mü?

• Konbuyu başlatan cinargulsen
  • Başlangıç tarihi
C

cinargulsen

Üye
Merhaba arkadaşlar, elinizde 2011 model, boş paket bir Fiat Doblo 3 varsa ve siz de benim gibi dolu paketteki gibi otomatik camlara sahip olmayı düşünüyorsanız, belki bu konu üzerine konuşabiliriz. Çünkü ben de tam olarak böyle bir şey yapmayı planlıyorum ama emin değilim mümkün olup olmadığına. Aracımı satıp dolu paket almak yerine, mevcut camları otomatiğe çevirme fikri var aklımda. Uzaktan kumanda veya başka bir şekilde müdahale edilerek bu işlemin yapılabileceğini düşünüyorum ama tecrübesi olan var mı? Bu işin nasıl yapılabileceğine dair bir fikri ya da önerisi olan varsa paylaşırsa çok sevinirim. İşin maliyeti, ne tür bir donanıma ihtiyaç olduğu gibi konular da ilgimi çekiyor. Şimdiden teşekkürler!

Benzer bir konuyu daha önce araştırmış ve uygulamış birisi olarak şunu söyleyebilirim, bu işlem mümkün. Elektrik konusuna hakim bir ustayla iletişime geçerek uzaktan kumanda ya da otomatik cam sistemi takılabilir. Maliyeti değişebilir ancak genellikle uygun bir maliyetle yapılabiliyor. Eğer konforunu artırmak istiyorsanız kesinlikle değer, deneyin derim.