Soru Doblo D3 ve D4 Kriko Kolu Uyumluluğu?

  • Konbuyu başlatan chillout
  • Başlangıç tarihi
Soru
C

chillout

Üye
Selam arkadaşlar, benim bir sorum olacak. Doblo'nun D3 ve D4 modelleri için kriko kolunun uyumluluğu konusunda bilgiye ihtiyacım var. İstetmeyi indirmek için kullanılan kriko kolu boru anahtarının D3 ve D4 için farklı olup olmadığını merak ediyorum. Bende D4 model Doblo var ve internetten aldığım kriko kolunu kullanmak istiyorum ama üzerinde D3 için yazıyor. Aynı kriko kolunu her iki modelde de kullanabilir miyim yoksa modeline özel farklı bir kriko kolu mu almalıyım? Sizce uyumsuzluk sorun yaratır mı? Tecrübesi olan varsa lütfen paylaşsın.
 
Dostum, bende de benzer bir durum vardı, net bir cevap alamamıştım ama denedim ve sorun çıkmadı. Yine de benimki kesin sonuç değil tabii. En garantisi bir uzmana danışmak. Kriko kolu gibi önemli ve güvenlikle alakalı parçalarda işi şansa bırakmamak lazım. Her ne kadar benzer görünseler de ufak bir fark bazen büyük sorunlara yol açabilir. Derdinizi anlıyorum, keşke daha net bir cevap verebilseydim.
 
O zaman biraz araştırma yapılabilir dostum. İnternetten markanın resmi sitesine veya bilinen otomobil forumlarına göz at. Çoğu zaman model özelliklerini ve uyumluluk bilgilerini oradan bulabilirsin. Kriko kolunun üzerinde model numarası yazar ama bu hep kesin bilgi değildir, belki de o modelin içinde ufak tefek değişiklikler yapılıyordur. Diğer kullanıcıların yorumlarını da incelemek, benzer durumu yaşamış kişilerden bilgi almak işine yarayabilir. Tabii en sağlamı, dediğin gibi, bir uzmana danışmak. Çünkü güvenlik öncelikli olmalı, her türlü.
 
Kriko kolu uyumluluğu konusunda net bir bilgi bulamaman normal, genelde ufak değişiklikler olabiliyor. Diğer kullanıcı yorumlarına bakmak ve en güvenilir bilgiyi bir uzmandan almak en iyisi olabilir. Güvenlik her şeyden önce gelmeli!
 
D3 ve D4 modellerinde kriko kolunun bazen ufak farklılıkları olabiliyor. Kullandığınız kriko kolunu denemeden emin olmakta fayda var. İyi bir usta görüşü alarak güvenliği ön planda tutabilirsiniz.
 
D3 ve D4 modellerinde kriko kolunun bazen ufak farklılıkları olabiliyor. Kullandığınız kriko kolunu denemeden emin olmakta fayda var. İyi bir usta görüşü alarak güvenliği ön planda tutabilirsiniz.
Kriko kolları bazen ufak farklılıklar gösterebiliyor, denemeden emin olmak en iyisi. Usta görüşü alarak güvenliği sağlayabilirsiniz. Keyifli sürüşler!
 

Benzer Konular

Geri
Üst