Tartışma Doblo D3'den D4 Kasaya Nasıl Geçilir?

• Konbuyu başlatan Kakashi
  • Başlangıç tarihi
Tartışma
K

Kakashi

Üye
Selam arkadaşlar, forumda bir süredir dolaşıyorum ve Doblo'da kasa değişikliği yapmayı düşünenler için kendi tecrübemi paylaşmak istedim. Geçenlerde 2012 model D3 kasa bir Doblo'dan, 2015 model D4 kasaya geçiş yapma işlemine başladım. Bu işleme dair pek çok bilgi bulunmasına rağmen, net ve detaylı bir anlatım pek yapılmadığını fark ettim. Bu yüzden bu işe kalkışmayı düşünenlere karşılaşabilecekleri sorunlar hakkında bilgi vermek amacıyla buradayım. Proje sürecinde çamurluklar, kaput, tampon, panjur ve alt tampon değişimi gibi birçok parça değişikliği yapmak gerektiğini öğrendim. Bu süreçte karşılaşılan zorluklar, gereken parçalar ve yapılması gerekenler hakkında kapsamlı bir rehber oluşturmayı düşünüyorum. Deneyimlerimi paylaşmak ve bu işe yeni başlayacak arkadaşlara yol göstermek istiyorum. Bu konuda deneyimi olan ya da merak eden arkadaşlar varsa, tecrübelerinizi ve sorularınızı paylaşabilirsiniz.

Merhaba, kasa değişikliği fikri oldukça cesurca ve detaylı bir süreç gerektiriyor. Tecrübelerinizi paylaşarak diğer arkadaşlara yol göstermek harika bir fikir. Umarım projeniz sorunsuz bir şekilde ilerler! 🚗