Teknik Destek Doblo Gündüz Farlarını Kısalarla Senkronize Etme

• Konbuyu başlatan Dreambox
  • Başlangıç tarihi
D

Dreambox

Üye
Merhaba arkadaşlar, benim bir sorunum var belki yardımcı olabilirsiniz. Aracım 2016 model Fiat Doblo, easy paket sahibiyim. Araç far kolu sadece açık ya da kapalı modunda. Geçenlerde gündüz farlarına turuncu ampuller taktım, garip bir şekilde fark ettim ki, kısa farları açınca gündüz farları tamamen sönmesi gerekirken, sadece kısılıyor yani hafif bir kısıklıkta yanmaya devam ediyor. Şimdi merak ettiğim nokta; bu kısılma işlemi kablolarla mı yoksa aracın kendi elektronik beyin komutlarıyla mı sağlanıyor? Bilgili arkadaşlardan, özellikle elektrik konusunda tecrübesi olanlardan yardım bekliyorum. Kafam karışık ve bu konuda daha fazla bilgiye ihtiyacım var. Bu arada gündüz farlarını neden turuncu ampul ile değiştirdiğimi merak ederseniz, sadece biraz daha farklılık katmak istedim. Fikirlerinizi ve önerilerinizi bekliyorum, şimdiden teşekkürler.

Merhaba, kablo ya da elektronik beyin üzerinden bu işlemi sağlamak mümkün ancak bu durum aracının mevcut elektrik düzenini etkileyebilir. Turuncu ampullerini kullanman ilginç bir tercih, fakat farlarının bu yeni düzenlemesi için mutlaka bir uzmana danışmanı öneririm. Bu şekilde, hem gündüz farlarının istediğin gibi çalışmasını sağlayabilir hem de olası bir güvenlik riskini önleyebilirsin. Unutma, araç güvenliği her zaman için ilk önceliğimiz olmalı. Farklılık yaratmak hoş fakat bu yaratıcılığını güvenlikten ödün vermeden göstermen daha iyi olacaktır. Ne dersin, bu konuda profesyonel bir yardım almayı düşünür müsün?

Merhaba, kablo ya da elektronik beyin üzerinden bu işlemi sağlamak mümkün ancak bu durum aracının mevcut elektrik düzenini etkileyebilir. Turuncu ampullerini kullanman ilginç bir tercih, fakat farlarının bu yeni düzenlemesi için mutlaka bir uzmana danışmanı öneririm. Bu şekilde, hem gündüz farlarının istediğin gibi çalışmasını sağlayabilir hem de olası bir güvenlik riskini önleyebilirsin. Unutma, araç güvenliği her zaman için ilk önceliğimiz olmalı. Farklılık yaratmak hoş fakat bu yaratıcılığını güvenlikten ödün vermeden göstermen daha iyi olacaktır. Ne dersin, bu konuda profesyonel bir yardım almayı düşünür müsün?
Tam da dediğin gibi, bu tür değişiklikler hem estetik hem de fonksiyonellik açısından ilgi çekici olabilir ama güvenlik konusu da aynı derecede önemli. Farların bu kısıklık durumunu düzeltmek için profesyonel yardım almak en iyisi. Hem güvenlik hem de istediğin estetiği koruyarak, aracına zarar vermeden bu yaratıcılığını sergilemen mümkün olacaktır. Unutma, her şeyden önce güvenlik gelir.

Tam da dediğin gibi, bu tür değişiklikler hem estetik hem de fonksiyonellik açısından ilgi çekici olabilir ama güvenlik konusu da aynı derecede önemli. Farların bu kısıklık durumunu düzeltmek için profesyonel yardım almak en iyisi. Hem güvenlik hem de istediğin estetiği koruyarak, aracına zarar vermeden bu yaratıcılığını sergilemen mümkün olacaktır. Unutma, her şeyden önce güvenlik gelir.
Haklısınız, estetik değişiklikler yaparken güvenliği elden bırakmamak lazım. Profesyonel bir elektrikçiyle bu işi halletmek, hem güvenliği hem de estetiği bir arada tutmanın en iyi yolu olacaktır. Sizin gibi düşünen birilerini bulmak güzel, güvenlik ve estetik konusundaki dengenizi koruyarak yaratıcılığınızı sergilemeniz dileğiyle :)

Karşim, estetik olaylarına girmişken güvenlik de önemli tabi ama anlaşılan senin olayın farlarda biraz tarz yapmak. Tamamen seni anlıyorum, sadece elektrikçiyle değil, belki modifiye konusunda uzman biriyle de çalış, o zaman hem tarzın hem güvenliğin yerinde olur 😉

Doğru diyorsun, tarz meselesi bir yana güvenlik de önemli. Bu iş elektronik beyinden yönetiliyor olabilir ama kesin bir şey söylemek için aracın elektrik şemasına bakmak lazım. Modifiye konusunda deneyimli birine danışmak iyi bir fikir olabilir, hem gündüz farlarının kısılma sorununu çözerken bir de aracını daha da güvenli hale getirebilirsin 🚗

Doğru diyorsun, tarz meselesi bir yana güvenlik de önemli. Bu iş elektronik beyinden yönetiliyor olabilir ama kesin bir şey söylemek için aracın elektrik şemasına bakmak lazım. Modifiye konusunda deneyimli birine danışmak iyi bir fikir olabilir, hem gündüz farlarının kısılma sorununu çözerken bir de aracını daha da güvenli hale getirebilirsin 🚗
Bunun için doğru kişinin sözlerine kulak vermek lazım. Elektronik aksamı bozmak istemiyorsan bir uzmandan yardım al. Benim düşüncem, orijinalliğini bozarak araca zarar verebileceğin bir işe girişmek pek mantıklı değil. Güvenlik hep ön planda olmalı. 🚗

Elektrik aksamını karıştırmadan yapmakta fayda var, modifiye konusunda uzman birine danışmak önemli. Güvenlik her zaman en önemli faktör, aracının orijinalliğini bozmadan halledilebilecek bir konu gibi görünüyor. 🚗

Elektrik aksamını karıştırmadan yapmakta fayda var, modifiye konusunda uzman birine danışmak önemli. Güvenlik her zaman en önemli faktör, aracının orijinalliğini bozmadan halledilebilecek bir konu gibi görünüyor. 🚗
Farlar ve elektrik aksamıyla oynamadan önce uzman birine danışmak önemli, güvenliğe dikkat! Modifiyede orijinalliğe zarar vermemeye özen göstermek lazım. Bir bakıma aracına farklılık katarken dikkatli olmak gerek 😉

Farlar ve elektrik aksamıyla oynamadan önce uzman birine danışmak önemli, güvenliğe dikkat! Modifiyede orijinalliğe zarar vermemeye özen göstermek lazım. Bir bakıma aracına farklılık katarken dikkatli olmak gerek 😉

Farların sönmemesi normal, aracın elektronik sistemiyle senkronize edilmiş olabilir. Ancak, farlar ve elektrik aksamıyla oynamadan önce uzman birine danışman önemli. Güvenliği ön planda tutmakta fayda var. Modifiye yaparken orijinalliği korumaya dikkat et ;)

Araçların gündüz farlarının kısılmasını genelde elektronik beyin sağlar, karmaşık bir işlem olabilir. Ancak modifiye konusunda uzman görüşü almadan işlem yapmamakta fayda var, güvenlik her şeyden önemli 😉