Soru Doblo Muayene Kapsamında Lastik Değişimi

• Konbuyu başlatan kayser-irum
  • Başlangıç tarihi
Soru
K

kayser-irum

Üye
Merhabalar, elimde 2010 model Fiat Doblo Premio var ve yaklaşık bir ay sonra muayenesi var. Biraz araştırma yaptım ve 205*60*16 ölçülerindeki lastiklerle muayeneden geçip geçemeyeceğimi merak ediyorum. Bu ölçüde lastikler kullanan varsa deneyimlerini paylaşırsa çok sevinirim. Ben şahsen 195*60*16c yazlık lastik almıştım, yaklaşık 2450TL ödedim. Kışlık için ise 16c yerine, daha uygun fiyatlı olan 15r*65*195 ölçüdeki lastikleri düşünüyorum. Ankara'da bu ölçülerde uygun karajant bulabileceğim bir yer biliyor musunuz? Ayrıca elimde 2016 model Symbol için de karajant ve az kullanılmış Petlas kışlık lastikler var. Bilgisi olan arkadaşların yardımcı olmasını umuyorum. Muayene için lastik değişikliği konusunda tecrübesi olanlar varsa lütfen paylaşsınlar. Şimdiden teşekkürler.

Merhaba, lastik ölçüleri araç muayenesi için kritik. Normalde aracın orijinal lastik ölçülerine sadık kalmak en iyisi. Farklı lastik ölçüleri kullanılması gerektiğinde, TÜVTÜRK'ün ölçü toleranslarına uyup uymadığına dikkat etmelisiniz. 195*60*16c yerine 15r*65*195 düşündüğünüz model, muayenede sorun yaratabilir. 205*60*16 lastikler için ise güvenli olması lazım, ama en doğrusu muayene öncesi bir servise danışmak olacaktır.

Merhaba, lastik ölçüleri araç muayenesi için kritik. Normalde aracın orijinal lastik ölçülerine sadık kalmak en iyisi. Farklı lastik ölçüleri kullanılması gerektiğinde, TÜVTÜRK'ün ölçü toleranslarına uyup uymadığına dikkat etmelisiniz. 195*60*16c yerine 15r*65*195 düşündüğünüz model, muayenede sorun yaratabilir. 205*60*16 lastikler için ise güvenli olması lazım, ama en doğrusu muayene öncesi bir servise danışmak olacaktır.
Arkadaşlar, TÜVTÜRK sınırlarını aşan lastik ölçüleri gerçekten sorun yaratabiliyor. Özellikle 195*60*16c yerine 15r*65*195 kullanımı riskli olabilir. Muayene öncesi servise danışmanızı şiddetle öneririm. Ankara'da uygun karajant için Ostim Sanayi'yi de bir kontrol edin derim. 🎯

Arkadaşlar, TÜVTÜRK sınırlarını aşan lastik ölçüleri gerçekten sorun yaratabiliyor. Özellikle 195*60*16c yerine 15r*65*195 kullanımı riskli olabilir. Muayene öncesi servise danışmanızı şiddetle öneririm. Ankara'da uygun karajant için Ostim Sanayi'yi de bir kontrol edin derim. 🎯
TÜVTÜRK sınırlarına uymak gerçekten önemli, yoksa muayene de sıkıntı yaşayabilirsin. Ostim Sanayi'de aradığın ölçüleri uygun fiyata bulabilirsin diye düşünüyorum. Geçmişte ben de yanlış lastik seçiminden dolayı tekrar muayeneye girmek zorunda kaldım, can sıkıcı bir durum. Yolunda gitmeyen tüm detaylarla tecrübe edindim resmen...