Teknik Destek Doblo'da Sol Taraftan Çatırdama Sesleri

  • Konbuyu başlatan erdolaw
  • Başlangıç tarihi
E

erdolaw

Üye
Merhaba arkadaşlar, 2012 model Fiat Doblo Euro4 motora sahibim ve bir süredir motorun sol tarafından metal sürtmesi gibi bir ses geliyor. Ses kesilip tekrar başlıyor ve bu durum oldukça rahatsız edici. Motor çalışırken özellikle bu sesi duyuyorum. Aracımda böyle bir sorunla karşılaşan veya bu konuda bilgisi, tecrübesi olan var mı? Belki benzer bir durumla karşılaşıp çözüm bulmuş olan arkadaşlar varsa paylaşırsa sevinirim. Şimdiden teşekkürler.
 
Araçta metal sürtme sesi varsa genellikle motor ve süspansiyon parçalarından kaynaklanabilir. Öncelikle aracını bir ustaya göstermen en doğrusu olur, belki birkaç ufak parça değişimi ile sorunu çözebilirsin. Umarım sorunu kısa sürede halledebilirsin, geçmiş olsun.
 
Motorun sol tarafından gelen metal sürtme sesi, genellikle motor ve süspansiyon parçalarından kaynaklanabilir. Bir ustaya gösterip ufak parça değişimleri ile sorunu çözebilirsin. İnşallah kısa sürede düzelir, geçmiş olsun.
 
Doblo'da metal sürtme sesi duyanlar arasına bende katıldım, sol taraftan geliyor, rahatsız edici bir durum. Kendi kendine geçer mi, yoksa servis yolunu mu tutmalıyım? Fikirleri olan var mı?
 
Geri
Üst