Teknik Destek Doblo'nun Hararet Göstergesi Çılgınca İniş Çıkışlar Yapıyor

A

altay

Üye
Arkadaşlar merhaba, 2011 model Fiat Doblo 1.6 Multijet sahibiyim ve son zamanlarda aracımın hararet göstergesi çok tuhaf hareketler sergiliyor. Tam olarak şöyle ki; hararet ibresi saniyeler içinde aniden yükselip hemen sonra 90 dereceye geri düşüyor. Bu durumlar bazen tekrar ediyor ve araç benden radyatör sıvısı sıcaklığı yüksek uyarısı alıyorum. Öncelikle radyatör kapak contasından şüphelendim ama daha net bir fikir edinemedim. Bu konuda başına benzer bir durum gelen yahut bu konuda teknik bir bilgisi olan var mı? Aracımı daha ciddi bir sorunla karşı karşıya kalmadan önce ne yapmam gerektiğini öğrenmek istiyorum. Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim, böyle bir durum karşısında nelere dikkat etmek gerek?

Hararet ibresi çılgınca iniş çıkış yapıyorsa, muhtemelen bir sensör problemi olabilir. Soğutma sistemi genel bir bakıma ihtiyaç duyuyor olabilir. Öncelikle tesisat, sensörler ve fan kontrolünü yaptırarak sorunun kaynağını bulabilirsiniz. Eğer sorun devam ederse uzman bir servise başvurmanızda fayda var.