Tartışma Doblo'ya 20 mm Spacer Takılır mı?

• Konbuyu başlatan halithan
  • Başlangıç tarihi
Tartışma
H

halithan

Üye
Selam arkadaşlar, Fiat Doblo D4 kullanıyorum ve aracının arka lastiklerine 20 mm spacer takmayı düşünüyorum. Bunu daha önce deneyimlemiş olan var mı? Aracın yol tutuşunda, sürüş konforunda bir değişiklik olur mu, ya da zararını gördünüz mü? Ayrıca bu işlem sonrasında herhangi bir masraf ile karşılaşma ihtimalim var mı? Kafamda bir sürü soru var ve bu konuda tecrübesi olanlarla fikir alışverişinde bulunmak istedim. Tüm yorumlarınızı bekliyorum, şimdiden teşekkürler!

Merhaba, ben de Doblo kullanıyorum ve geçen sene arka lastiklere 20 mm spacer taktırdım. Sonuç olarak aracın görünümü daha havalı oldu diyebilirim ama sürüş konforu biraz değişti, dönüşlerde aracın daha stabil olduğunu hissettim, yani yol tutuşunda iyileşme oldu bence. Ama dikkat etmen gereken, bazen bu spacerler yan etki olarak lastik aşınmasını hızlandırabiliyor. Herhangi bir masraf söz konusu olur mu dersen, ben taktırırken sadece spacerin maliyeti dışında bir ekstra ödeme yapmadım, tabii lastiklerin ömrü değişebilir. Umarım bu bilgiler kafandaki sorulara yardımcı olur :)

Selam! Spacer eklemenin aracın görünüşünü oldukça şık hale getirdiği ve yol tutuşunu iyileştirdiği konusunda hemfikiriz. Ancak, lastik aşınmasına dikkat etmek önemli. Maliyet tarafında ise, ana gider spacerin kendisi, yani büyük bir ek maliyet beklemiyorsun. Umarım bu tecrübeyle daha bilinçli bir karar verebilirsin. Şansınız bol olsun.

Spacer eklemenin araca şık bir görünüm ve daha iyi yol tutuşu sağladığı konusunda hemfikiriz. Lastik aşınmasına dikkat etmek önemli ancak genel olarak ek maliyeti büyük olmayabilir. Tecrübe edenlerin yorumlarına göre daha bilinçli bir karar verebilirsin. Hayırlı olsun!