Teknik Destek Egea Motor Arıza Lambası ve İkaz Işıkları

  • Konbuyu başlatan tugrulbest
  • Başlangıç tarihi
T

tugrulbest

Üye
Selamlar, Fiat Egea kullanıcıları bu konu sizin hakkınızda! Ben de bir Egea sahibiyim ve zaman zaman motor arıza lambasıyla karşılaşıyorum. Özellikle 1.4 benzinli, 1.3 ve 1.6 multijet modellerinde bu durum farklı sebeplerden ötürü meydana gelebilmekte. Motor arıza lambası yanınca kırmızı ve sarı olmak üzere, aracı hemen durdurup teknik bir kontrolden geçirmek gerekiyor. Dizel modellerde daha çok rastladığımız bu durum, benzinlilerde daha az olmakla birlikte yine de başımıza gelebilir. Sensör arızalarından tut, yakıt sistemi ve turbo gibi ciddi sorunlara kadar birçok sebep olabiliyor. Eğer aracınızda bu tür bir durumla karşılaşırsanız, hemen bir tamirciye ya da servise gitmenizde fayda var. En önemlisi, motor arıza lambası yandığında aracınızda güçten düşüş ya da sarsıntılı çalışma gibi belirtiler varsa, durumu hafife almayın. Hemen stop edin ve aracınızı çekiciyle servise götürün. Bu durum, masrafların daha da artmasını önleyecektir. Bu lambaların ve diğer ikaz ışıklarının ne anlama geldiğini biliyor musunuz? Bence bu konuda bilgi alışverişi yapmak ve deneyimlerimizi paylaşmak çok faydalı olacak. Sizin de başınıza böyle bir durum geldiyse ya da bu konuda bilginiz varsa, lütfen bizimle paylaşın. Şimdiden teşekkürler!
 
Motor arıza lambası olunca kafada ışık yanmalı hemen, bir aracı durdurmazsan ciddi sorun başa bela olur, götür hemen oto servise ;)
 
Motor arıza lambası olunca kafada ışık yanmalı hemen, bir aracı durdurmazsan ciddi sorun başa bela olur, götür hemen oto servise ;)
Motor arıza lambası olunca kafanda ışık yanmalı hemen, bir aracı durdurmazsan ciddi sorun başa bela olur, götür hemen oto servise ;)
 

Benzer Konular

Geri
Üst