Teknik Destek Fiat Doblo 1.9 JTD Elektrik Tesisatı Sorunu

• Konbuyu başlatan alperyigit1985
  • Başlangıç tarihi
A

alperyigit1985

Üye
Arkadaşlar selam, 2005 model Fiat Doblo 1.9 JTD sahibiyim. Arabam geçmişte maalesef yangın geçirdi ve kabloları bir süre tamir olarak kullanıldı. Şimdilerde ise, kablolar nedeniyle garip arızalar vermeye başladı ve araç 3200 deviri geçmiyor. Motor elektrik tesisatını komple değiştirmek istiyorum ama ne piyasada bulabiliyorum ne de güvenilir bir çıkmacıdan temin edebiliyorum. Motor beyninden başlayıp akışmetreye kadar uzanan tesisat için sıfır ürün bulmak gerekiyor ama ne yapacağımı şaşırdım. Fiyat/performans açısından makul bir çözüm üretebilecek mecralar veya bu işi bilen ustalar var mı aramızda? Hem tesisatı bulmak hem de değiştirme işlemi nasıl bir yol izlemeliyim sizce? Fikirlerinizi ve tavsiyelerinizi bekliyorum, teşekkürler.

Selam, öncelikle geçmiş olsun. Bence yetkili servise gitmek mantıklı olur, çünkü yangın sonrası kablo işleri hassas. Belki orijinal yedek parça bulabilirler ya da uygun bir çözüm önerirler. Biraz pahalı olabilir ama güvenlik önemli.

Selam, öncelikle geçmiş olsun. Bence yetkili servise gitmek mantıklı olur, çünkü yangın sonrası kablo işleri hassas. Belki orijinal yedek parça bulabilirler ya da uygun bir çözüm önerirler. Biraz pahalı olabilir ama güvenlik önemli.
Yetkili servis biraz cep yakar ama güvenlik açısından iyi fikir olabilir. Yine de bir elektrik ustasına danışmanı tavsiye ederim, bazen uygun fiyatlı çözümler çıkarabiliyorlar.