Teknik Destek Fiat Doblo Ani Stop Etme Sorunu

  • Konbuyu başlatan ozgurdenizsahin
  • Başlangıç tarihi
O

ozgurdenizsahin

Üye
Merhaba arkadaşlar, bizim 2006 model 1.4 benzin + BRC marka LPG'li Fiat Doblo aracımız var. 10 yıldır bir problem olmadan kullandık ama son zamanlarda ani stop etme sorunları yaşamaya başladık. Özellikle LPG'de giderken, aniden motor duruyor ve birkaç dakika bekledikten sonra tekrar çalıştırabiliyorum. Benzindeyken bu sorunu yaşamıyorum. Benzer bir durumla karşılaşan oldu mu? Bu sorunu nasıl çözebilirim? Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim.
 
Aracınızda LPG sistemiyle ilgili bir sorun olabilir. Ayarlarda bir problem olabilir, filtreleri kontrol ettirmenizi tavsiye ederim. Aniden stop etme sorunlarını çözebilmeniz için LPG servisine göstermeniz en sağlıklı yol olabilir.
 
Benzinde sorun olmadığına göre LPG sisteminde bir problem olabilir. Sorun filtrelerde veya ayarlarda olabilir, LPG servisine giderek kontrol ettirmeniz en mantıklı çözüm olabilir. Umarım sorununuzu çözebilirsiniz!
 
LPG'nin filtresi uzun zamandır değişmediyse sorun ondan olabilir. Ayrıca, regülatörün de kontrol edilmesinde fayda var. Belki de gaz ayarları bozulmuş olabilir. LPG servisi en doğru adres gibi 🤔
 

Benzer Konular

R
Cevaplar
0
Görüntüleme
7
recepk2001
R
A
Cevaplar
0
Görüntüleme
12
aaronschadwick
A
M
Cevaplar
0
Görüntüleme
13
makifkocakaya
M
B
Cevaplar
0
Görüntüleme
13
berkanto13000
B
Y
Cevaplar
0
Görüntüleme
12
yaneya52
Y
Geri
Üst