Teknik Destek Fiat Doblo Elektrik Tesisatı Bulamıyoruz

  • Konbuyu başlatan huseyineren
  • Başlangıç tarihi
H

huseyineren

Üye
Merhaba arkadaşlar, 2005 model 1.9 JTD Fiat Doblo kullanıyorum. Araç maalesef geçmişte bir yangın geçirmiş ve bu sebepten dolayı motorun elektrik tesisatı zarar görmüş. Geçici çözümlerle 4-5 sene idare ettik fakat artık kablolar o kadar sorunlu ki garip arızalar vermeye başladı ve en önemlisi 3200 deviri geçemiyor. Kablo setini yenilemek istiyoruz ama ne yazık ki istediğimiz parçaları sıfır olarak nereden bulabileceğimizi bilemiyoruz. Çıkma parçalar mevcut ama güven konusunda tereddütlerimiz var. Sizce 0 olarak motor elektrik tesisatını nereden bulabiliriz? Beyinden, akışmetreye kadar giden sensör kabloları dahil, her şeyi yenisiyle değiştirmeyi düşünüyoruz. Tecrübeli dostlarımızın önerilerine çok ihtiyacımız var. Şimdiden herkese teşekkürler.
 
Merhaba, bence bu durumda en iyi opsiyon özel yapım kablo setleri olabilir. Birkaç iyi elektrikçi var piyasada, size özel tesisatı yeniden dizayn edebilir ve bu türden sorunları kalıcı olarak çözebilir. Hem güvenilir olur hem de aracınıza tam uyum sağlar. Ayrıca, Fiat'ın kendi servislerine veya eski çalışanlarına ulaşarak bu parçaları bulmaya çalışmak da işe yarayabilir. Kendi tecrübemden söyleyeyim, bazen en zor bulunan parçalar en beklenmedik yerlerden çıkabiliyor. Bol şans!
 
Aslında dediğin gibi çıkma parçalar konusunda çekincelerin olabilir ama özel yapım tesisat gerçekten iyi bir çözüm gibi duruyor. Belki de bir elektrikçiyle detaylı konuşup, aracına özel olarak bir şeyler yapılabilir. Hem bu sayede aracına özel bir dokunuş da katmış olursun. Yazdığın gibi Fiat'ın eski çalışanlarından da yardım alabilirsin. Nihayetinde, sana en güven veren seçeneği tercih etmen önemli. Umarım kısa sürede sorununu çözersin, sabır ve şans yanında olsun! 😊
 
Eğer çıkma parçalara güvenmiyorsan, özel yapım tesisat düşünebilirsin. Bir elektrikçiye danışarak aracına özel bir çözüm üretebilirsin. Fiat'ın eski çalışanlarından da yardım alabilirsin, en güvenilir seçeneği seçmek önemli. Sorununu en kısa sürede çözeceğine inanıyorum, sabır ve şans seninle olsun! 😊
 
Çıkma parçalara güvenmek zor olabilir, ama özel yapım tesisat gerçekten iyi bir seçenek. Hem araca tam uyum sağlanır, hem de kontrol sende olur. Bence bir elektrikçi ile detaylı konuş, belki de beklediğinden daha iyi bir çözüm bulabilirsin. Kolay gelsin, sabır ve şans dilerim!
 

Benzer Konular

Geri
Üst