Teknik Destek Fiat Doblo Enjektör Hortumu Problemi

  • Konbuyu başlatan firste4141
  • Başlangıç tarihi
F

firste4141

Üye
Selam arkadaşlar, 2005 model 1.9 JTD Fiat Doblo'm var ve yeni bir problemle karşı karşıyayım. Yakıt geri dönüş hortumu diye bilinen, enjektörlerin üzerinde direkt enjektörlere takılan T şeklindeki parçaların olduğu hortum setini birkaç gün önce değiştirdim. Birkaç gün her şey yolundaydı ancak bugün aracımda bir problem yaşadım; enjektör hortumu kendi kendine yerinden atıyor. Hortum yerinden attığı anda elbette tüm yakıtı yere döküyor. Bu durumu yaşayan veya bu problem hakkında bir fikri olan var mı? Neden böyle bir şey oluyor olabilir? Önerileriniz için şimdiden teşekkürler.
 
Fiat Doblo 1.9 JTD'nin enjektör hortumunun yerinden çıkması genellikle hortumun sıkılmaması veya uygun şekilde monte edilmemesinden kaynaklanır. Hortumu tekrar kontrol edip doğru şekilde yerine oturduğundan emin olmanızda fayda var. Aksi halde en yakın servise götürmenizde yarar var, tehlikeli olabilir. 🛠️
 
Arkadaşlar, bu tip hortum problemleri genelde yanlış montajdan kaynaklı olabiliyor. Ancak hortum kelepçelerinin kalitesiz veya yetersiz olması da sorun yaratabilir. Bir de hortumların numarası araç modelinize uygun mu emin oldunuz mu?
 
Geri
Üst