Soru Fiat Doblo Far Değişimi Yardım!

• Konbuyu başlatan makifkocakaya
  • Başlangıç tarihi
Soru
M

makifkocakaya

Üye
Selamlar, 2017 model Fiat Doblo aracıma far seti değişikliği yapmayı planlıyorum. Ancak bu konuda hiçbir tecrübem yok ve ne tür ürünler almam gerektiğini bilmiyorum. Uzun far, kısa far, sis farı ve gündüz farlarını tamamen değiştirmeyi düşünüyorum. Soket tipi gibi teknik detaylarda da kafam oldukça karışık. Bu konuda tecrübesi olanlar neler önerir? Hangi markalar iyi olur? Montaj sırasında nelere dikkat etmeliyim? Tavsiyelerinizi ve deneyimlerinizi paylaşırsanız çok sevinirim. Teşekkürler!

Far değişimi yaparken öncelikle aracınızın orijinal soket ve ampul tipine uygun ürünleri tercih etmeniz önemli. Kaliteli markalar arasında Osram, Philips ve Bosch öne çıkıyor. Montaj sırasında dikkat etmeniz gereken en önemli nokta ise farları düzgün şekilde hizalamak, aksi halde karşıdan gelen sürücüleri rahatsız edebilirsiniz. Bol şanslar!

Far değişimi yaparken öncelikle aracınızın orijinal soket ve ampul tipine uygun ürünleri tercih etmeniz önemli. Kaliteli markalar arasında Osram, Philips ve Bosch öne çıkıyor. Montaj sırasında dikkat etmeniz gereken en önemli nokta ise farları düzgün şekilde hizalamak, aksi halde karşıdan gelen sürücüleri rahatsız edebilirsiniz. Bol şanslar!
Soket tipini tutturmak önemli. Başkasına yaptırmak daha mantıklı gelmiyor mu? Yanlış bi' montaj rahatsız eder 🤔