Soru Fiat Doblo Göstergede Sarı Işık

Soru
M

merve

Üye
Selam arkadaşlar, Fiat Doblo 2012 model aracıma ait göstergede sarı renkte bir ışık yandı. İlk defa bu durumla karşılaşıyorum ve açıkçası ne olduğunu, ne anlama geldiğini bilemiyorum. Genellikle arabamı kendi bildiğim şeyler dışında fazla kurcalamam ama bu ışık ilk kez karşıma çıktı. Aracın kitapçığını da kaybettim. Bu ışığın ne anlam geldiğini bilen var mı? Bu ciddi bir sorunun işareti mi, yoksa basit bir bakım hatırlatıcısı mı? Bildiğiniz üzere araç gösterge ışıkları genellikle aracın farklı sistemlerinden gelen uyarılar olabiliyor. Bilgi sahibi olanlar yardımcı olursa çok sevinirim. Teşekkürler.

Merhaba, sarı ışık genellikle aracınızın dikkat etmeniz gerektiği bir durumu temsil eder. Motor ışığı, ABS, vs. hangi ışık olduğunu söyleyebilir misiniz? Size en doğru bilgiyi vermemiz için ışığın sembolünü ya da aracınızın belirli bir sisteminden mi geldiğini belirtmeniz yeterli olur 😉

Merhaba, sarı ışık genellikle aracınızın dikkat etmeniz gerektiği bir durumu temsil eder. Motor ışığı, ABS, vs. hangi ışık olduğunu söyleyebilir misiniz? Size en doğru bilgiyi vermemiz için ışığın sembolünü ya da aracınızın belirli bir sisteminden mi geldiğini belirtmeniz yeterli olur 😉
Geçiştirmeden direkt olarak hangi sembolün yandığını söylersen daha doğru yorum yapabiliriz. Ama motor arıza ışığı olmasından şüpheleniyorum. Eğer öyleyse servise görünmen gerekebilir. Durumu daha fazla zorlamadan kontrol ettir. 🛠