Teknik Destek Fiat Doblo Soğukken Fan Açması Normal Mi?

• Konbuyu başlatan gallagher666
  • Başlangıç tarihi
G

gallagher666

Üye
Arkadaşlar merhaba, 2015 model 1.6 motor Fiat Doblo kullanıyorum ve son zamanlarda ilginç bir sorunla karşı karşıya kaldım. Aracım soğukken bile fanı çalıştırıyor, ve bu durum son 1 aydır devam ediyor. Dahası, sıcak havalarda ve hararet olmamasına rağmen sıcakken de 1 defa yapmıştı. İlk başlarda sadece bir kerelik bir şey sandım ama sorunun devam etmesi üzerine, bu durumun neden kaynaklandığını ve nasıl çözülebileceğini merak etmeye başladım. Aracımın soğutma sistemiyle ilgili bir sorun mu var, yoksa başka bir teknik problem mi söz konusu? Bu sorunu daha önce yaşayan ya da fikri olan varsa, çözüm önerilerinizi ve tavsiyelerinizi rica ediyorum. 2015 Doblo sahiplerinden veya bu konuda bilgisi olanların yardımları gerçekten çok işime yarayacak. Şimdiden teşekkürler.

Aynı sorunu ben de yaşamıştım, fanın soğukken çalışması genellikle sensör problemlerinden kaynaklanıyor olabilir. En kısa zamanda bir servise gidip kontrol ettirmenizi öneririm, belki sensör değişimi gerekebilir.

Aynı durumu ben de yaşadım, fan soğukken çalışıyorsa genellikle sensör sorunu olabilir. Bir servise gidip kontrol ettirmenizde fayda var, sensör değişimi gerekebilir. Sabırla çözüme ulaşacağınıza eminim 👍