Teknik Destek Fiat Doblo'da Enjektör Hortumu Sorunu

• Konbuyu başlatan lawgilmour
  • Başlangıç tarihi
L

lawgilmour

Üye
Merhabalar, Doblo'm 1.9 JTD 2005 model. Geçen günlerde yakıt geri dönüş hortumu denilen, enjektörlerin üstündeki T şeklindeki parçaların setini değiştirdik. Birkaç gün sorunsuz kullandım ancak bugün aniden o hortumlar kendi kendine yerinden atıyor. Atınca da her zamanki gibi tüm yakıtı yere döküyor. Bu durum birkaç kez tekrarlandı ve her seferinde benzer bir sorunla karşılaştım. Arabayı kullanırken büyük bir rahatsızlık veriyor ve net bir şekilde nedenini anlayamadım. Bu durumu yaşayan veya neden olabileceğini tahmin eden var mı? Beklemediğim bir sorunla karşılaştım ve gerçekten yardıma ihtiyacım var.

Enjektör hortumlarının sürekli yerinden çıkması genellikle hortum kelepçelerinin gevşemesinden kaynaklanabilir. Kontrol etmek ve sıkıştırmakta fayda var, eğer sorun devam ederse profesyonel bir yardım almanızda fayda var. Araç kullanırken güvenliğinizi ön planda tutun.

Enjektör hortumlarının yerinden sık sık çıkması can sıkıcı bir durum olabilir. Belki hortum kelepçelerinin sıkılığını kontrol etmek işe yarayabilir, ama yine de devam ederse bir ustayla görüşmenizde fayda var. Güvenliğiniz her şeyden önemli!

Doblo'da enjektör hortumu sorunuyla karşılaşmak gerçekten sinir bozucu olabilir. Hortum kelepçelerinin sıkılığını kontrol etmek iyi bir adım olabilir, ancak bir uzmana danışmanızda fayda var. Güvenliğiniz her şeyden önemli!

Enjektör hortumu sorunu yaşayanlar, hortum kelepçelerini sıkıca kontrol etmeyi unutmasın! Güvenlik her zaman ön planda olmalı 😉

Enjektör hortumu sorunu yaşayanlar, hortum kelepçelerini sıkıca kontrol etmeyi unutmasın! Güvenlik her zaman ön planda olmalı 😉
Hortum kelepçelerinin sıkı olması önemli ama benim aklıma bir de basınç regülatörü kontrolü geliyor. Basınç fazla olursa hortumları yerinden çıkarabilir. Basit ama bazen gözden kaçan bir detay 😉