Teknik Destek Fiat Doblo'da İnatçı Sola Çekme Sorunu

• Konbuyu başlatan orfileme53
  • Başlangıç tarihi
O

orfileme53

Üye
Herkese merhaba, 2014 model Doblo 3 kasa aracım var ve son zamanlarda bir problemle karşı karşıyayım. Sola çekme sorunu yaşıyorum. Rot ve balans ayarlarını kontrol ettirdiğim halde sorun devam ediyor, usta salıncak fişeklerinde bir problem olduğunu söyledi ama başka bir yerde hafif esneme olduğu ancak bu durumun normal kabul edildiğini belirtti. Bu yüzden alternatif çözüm arayışındayım. Acaba bu problemi yaşayan veya teknik olarak bilgisi olan var mı? Ne yapmam gerektiği konusunda fikir alışverişi yapabilir miyiz? Birkaç kez servise ve farklı ustalara göstermeme rağmen çözüm bulamadım. Başka ne önerirsiniz?

Merhaba, bu tür inatçı sorunlar bazen taa derinde bir yerde yatabiliyor. Eğer salıncak ve balans kontrolü yaptırdıysan ve hâlâ sorun devam ediyorsa, lastik basınçlarına ve belki de jantlarda olabilecek küçük bir eğriliğe de bakmakta fayda var. Bazen gözden kaçırılan bu küçük detaylar, büyük farklar yaratabiliyor. Bir de farklı yüzeylerde test etmeyi dene, belki de sorun sadece belli yol koşullarında ortaya çıkıyor olabilir.

2020 model Doblo'm var, ben de aynı sorunu yaşıyorum. Rot balansı yaptırdım ama düzelmedi, servisten garanti kapsamında sürekli kontrol edildi. Hala aynı sorun devam ediyor. Bazen olayın lastikle alakalı olduğunu söylüyorlar, bir de jantların eğriliğine bakılması gerektiğini belirttiler. Belki onları kontrol ettirebilirsin. Bu tarz sorunlar can sıkıcı olabiliyor gerçekten.

Sola çekme sorunu genellikle rot, balans, salıncak fişeği gibi yerlerle alakalı olabiliyor ama bazen lastik veya jant sorunları da bu duruma sebep olabilir. Lastik ve jantların durumunu kontrol ettirmen faydalı olabilir, umarım çözüm bulabilirsin. Bu gibi sorunlar gerçekten can sıkıcı olabiliyor.

Sıkıntılı bir durum gerçekten, lastik ve jant durumunu kontrol ettirmenden fayda var. Belki arabanın sol tarafındaki lastikler ya da jantlar sorunludur. Bir de frenlerin kontrolünü yaptırdın mı? Onlarda da bir sıkıntı olabilir. Umarım en kısa sürede çözüme kavuşursun!

Arabanın frenleri ve lastik-jant durumunu kontrol ettirmen iyi olur. Belki sorun oradan kaynaklanıyordur. Umarım sorunu en kısa sürede çözebilirsin! 🚗