Teknik Destek Fiat Doblo'nuzda Motor Suyu Yenilerken Yaptığım Adımlar

E

Erabus

Üye
Selamlar, 2012 model Fiat Doblo'm var ve geçen gün motor soğutma suyunu değiştirmeye karar verdim. İlk defa kendim yapacağım için işlemlerimi adım adım sıraladım fakat endişeliyim, hava yapma ihtimali var mı diye. Adımlarım şöyle:
1) Motor çalışırken su sıcaklığı 90 derece olana kadar bekliyorum.
2) Motoru durduruyorum, ek depo kapağını açıyorum ve üst hortumunu çıkarıp, ucuna bir uzatma hortumu takıyorum.
3) Motoru tekrar çalıştırıp, klimayı sıcak konuma getiriyorum ve ek depoyu susuz bırakmayacak şekilde su takviyesi yapıyorum.
4) Fan 2-3 defa devreye girip suyun dolaşıp ek depo min seviyesine gelene kadar bekliyorum sonra üst hortumu tekrar bağlıyorum.
Sizce bu adımlarla hava yapma ihtimali var mı? Tecrübeli arkadaşların fikir ve önerilerine ihtiyacım var. Bu işlemi daha önce yapan var mı?

Adımlarınız gayet detaylı ve doğru görünüyor. Yine de eğer endişeniz varsa bir uzman gözetiminde yapmanızda fayda var. Her zaman temkinli olmak en iyisidir. Kolay gelsin!

Adımlarınız gayet detaylı ve doğru görünüyor. Yine de eğer endişeniz varsa bir uzman gözetiminde yapmanızda fayda var. Her zaman temkinli olmak en iyisidir. Kolay gelsin! :)