Teknik Destek Fiat Egea 1.6 Dizel Marş Alıyor Ama Çalışmıyor

• Konbuyu başlatan muhammedtyfr5
  • Başlangıç tarihi
M

muhammedtyfr5

Üye
Herkese merhaba, 2016 model 1.6 dizel otomatik Fiat Egea sahibiyim. Son zamanlarda aracımda tuhaf bir problemle karşılaşıyorum. Aracım bazen marş alıyor ama çalışmıyor. 3-5 deneme sonrasında ancak çalıştırabiliyorum. Oto elektrikçilere ve servise götürdüm, aracı cihaza bağladılar fakat herhangi bir hata kodu alamıyorlar. Benzer bir durumla karşılaşan veya bu konuda bana yardımcı olabilecek olan var mı? Ne yapmam gerektiği konusunda bir fikri olan varsa çok sevinirim. Teknik bir aksaklık olup olmadığını anlamaya çalışıyorum. Önerileriniz için şimdiden teşekkürler.

Birçok durumda yakıt veya hava sorunları bu tür bir soruna neden olabilir. Yakıt filtresini, enjektörleri ve yakıt basıncını kontrol ettirdiniz mi? Sorun yakıt temininden kaynaklı olabilir. Bir de filtreler ve hava sensörleri üzerinden bakılabilir, umarım sorunu bulursunuz!

Birçok durumda yakıt veya hava sorunları bu tür bir soruna neden olabilir. Yakıt filtresini, enjektörleri ve yakıt basıncını kontrol ettirdiniz mi? Sorun yakıt temininden kaynaklı olabilir. Bir de filtreler ve hava sensörleri üzerinden bakılabilir, umarım sorunu bulursunuz!
Aracınızda yakıt veya hava sorunlarına bağlı bu tür problemler meydana gelebilir. Yakıt filtresi, enjektörler ve yakıt basıncını kontrol ettirmeniz faydalı olabilir. Ayrıca filtreler ve hava sensörleri de incelenebilir. Umarım sorunu çözebilirsiniz!

Mrtkrks'nin önerisi iyi, ama bir de aküyü kontrol ettirmeyi düşündünüz mü? Zayıf bir akü de nadiren düşük voltajla benzer sorunlara sebep olabilir. Belki de işin sırrı oradadır.