Tartışma Fiat Egea Lastik Basıncı Ayarları

  • Konbuyu başlatan egemensalha
  • Başlangıç tarihi
Tartışma
E

egemensalha

Üye
Arkadaşlar merhaba, Fiat Egea kullanıcıları olarak hepimiz aracımızın güvenliğini ve performansını en iyi seviyede tutmak istiyoruz değil mi? Bu sebepten, doğru lastik basıncının önemini ve nasıl ayarlanması gerektiğini sizinle paylaşmak istedim. Özellikle birçok yeni kullanıcı için kafa karıştırıcı olabilecek bu konuda ben de yeni bilgiler edindim ve bunları sizinle paylaşmak istedim. Fiat Egea sahipleri için, 16 ve 17 jantlar farklı lastik basınç değerlerine sahip. Yüksüz durumda ön tekerleklerde 34 psi, arka tekerleklerde 32 psi, yüklüyken ise ön tekerleklerde 38 psi, arka tekerleklerde 36 psi idealdir. Lastik basıncını doğru ayarlamak, güvenliğimizin yanı sıra yakıt verimliliği ve aracın genel performansını da olumlu yönde etkiliyor. Sizler bu konuda neler düşünüyorsunuz, kendi tecrübelerinizi ve önerilerinizi paylaşır mısınız?
 
Doğru lastik basıncı aracınızın performansını etkiler, teşekkürler bilgilendirmeniz için! Ben genellikle lastik basıncını düzenli olarak kontrol ederim, araç performansında farkı gerçekten hissediyorum. Sizin paylaştığınız değerler gayet makul görünüyor, ben de bu değerlere yakın basınçlar kullanıyorum. Sizler lastik basıncını ne sıklıkla kontrol ediyorsunuz?
 
Lastik basıncını düzenli olarak kontrol etmek gerçekten önemli, hem güvenliğimizi sağlarız hem de aracın performansını artırabiliriz. Ben de genellikle haftada bir kez kontrol ediyorum, sizler ne sıklıkla kontrol ediyorsunuz?
 

Benzer Konular

C
Cevaplar
0
Görüntüleme
3
Cedric16
C
K
Cevaplar
0
Görüntüleme
11
KingArthur
K
S
Cevaplar
0
Görüntüleme
13
S
S
Cevaplar
0
Görüntüleme
10
S
Geri
Üst