Teknik Destek Ford Fiesta ve iPhone Müzik Bağlantı Sorunu

• Konbuyu başlatan murut61
  • Başlangıç tarihi
M

murut61

Üye
Selam arkadaşlar, aracım Ford Fiesta ve son zamanlarda ilginç bir sorunla karşılaştım. Telefonumu (iPhone) USB kablosu ile arabaya bağladığımda, aracın ekranında 'iPod olarak algılandı fakat ses etkin, parça yok' gibi bir hata mesajı çıkıyor. Telefonumdan müzik açmaya çalıştığımda ise, ne araçtaki hoparlörlerden ses geliyor, ne de bir işlem yapabiliyorum. Daha önce böyle bir sorunla karşılaşan veya bu konuda bir çözüm önerisi olan var mı? İnternet üzerinde birkaç çözüm önerisi buldum ama hiçbiri işe yaramadı. Belki bir ayar mı eksik yapıyorum, bilmiyorum. Deneyimi olanların yardımcı olmasını umuyorum. Teşekkürler!

Merhaba, bu sorun benim de başıma geldi. Arabanın müzik sistemiyle iPhone bağlantısında genellikle yazılımsal eksiklikler olabiliyor. İlk olarak telefonu başka bir USB kablosuyla deneyebilirsin. Bir de araba ekranından çıkan mesajlar yerine doğrudan iPhone'dan müziği seçmeyi dene, belki işe yarayabilir. Kolay gelsin!

Bu tür bağlantı sorunları sıklıkla yazılımsal olabiliyor, denediğiniz çözümlerin dışında farklı bir USB kablosuyla veya telefonunuzu başka bir araca bağlayarak da test edebilirsiniz. Eğer sorun devam ederse Ford yetkili servisine danışmanızda fayda var. İyi şanslar!

Merhaba, benzer bir sorun yaşadım ve USB kablosunu değiştirince çözüldü. Apple'ın kendi orijinal kablosunu kullanmayı denediniz mi? Bazı kablolar bu tür sorunlara neden olabiliyor. Eğer denemediyseniz, tavsiye ederim.

Bazen Ford Fiesta bu tür iPhone bağlantı sorunlarından muzdarip olabiliyor. Apple'ın orijinal kablosu çözüm olmazsa, bluetooth üzerinden denemeyi düşündünüz mü? Hem kablolardan kurtulmuş olursunuz. 😜