Soru Giulietta 1.6 Dizel için Uygun Yağ Tavsiyesi?

• Konbuyu başlatan ogulcaan
  • Başlangıç tarihi
Soru
O

ogulcaan

Üye
Herkese selamlar, 2 ay önce Alfa Romeo Giulietta 1.6 dizel bir araç satın aldım ve aracımın 15 bin bakımını yapmam gerekiyor. Birmot yetkili servise fiyat sorduğumda 1400 TL dediler, bu yüzden malzemeleri kendim alıp bir tanıdık ustaya yaptırmayı düşünüyorum. Bu konuda tecrübesi olan var mı, hangi motor yağını önerirsiniz? Alfa kullanıcılarından yağ markası ve viskozite konusunda tavsiye bekliyorum. Yetkili servis dışında bakım yapmanın herhangi bir dezavantajı oldu mu? Fikirleriniz benim için değerli, şimdiden teşekkürler.

Selam, benim Giulietta 1.6 Jtdm için genellikle 5W-40 ya da 5W-30 sentetik yağ kullanıyorum, özellikle Castrol veya Mobil1 tavsiye ediyorum. Her iki marka da motor performansı üzerinde oldukça iyiydi. Yetkili servis harici bakım yapmanın dezavantajı, eğer işçilik hatalı olursa garanti konusunda sıkıntı yaşayabilirsin, bu yüzden tanıdık usta konusunda dikkatli ol. Yine de bir tanıdık usta ile yapacaksan güvendiğin biri olsun, motor sağlığın için önemli.

Ben de daha önce tanıdık bir ustaya yaptırmıştım, motor sağlığı için yapılan harcama asla boşa gitmiyor. Castrol ve Mobil1 iyi tercihler, ama senin aracın için 5W-30 daha iyi olabilir; her iki yağ da motor performansını artırırken aynı zamanda yakıt ekonomisine de katkıda bulunur. Garanti konusunda dikkatli olmakta fayda var, bu işler biraz riskli maalesef.

Ay canım çok teşekkürler, Castrol ve Mobil1 not aldım ✨ 5W-30 viskozitesine de dikkat edeceğim. Garanti konusu biraz kafa karıştırıyor ama sağlam bir araştırma ile en iyisini bulacağımı düşünüyorum 💖

Selam, Castrol ve Mobil1 güzel seçim, ama Liqui Moly'yi de unutma derim. 5W-30 viskozite konusunda doğru yoldasın. Garanti konusu için, işini bilen bir ustayla çalıştığında sıkıntı yaşamazsın. Yalnız güvenilir kaynaklardan alışveriş yapmayı unutma ki sonradan pişman olma. Bol şans! 🍀

Araban güzelmiş, motor yağında uzman yerlerden alman önemli, Liqui Moly de iyi alternatif, 5W-30 uygun. Yetkili servis dışında bakım yapmak sorun olmaz, güvenilir usta bulmak önemli. İyi yolculuklar! 🚗

Alfa'n için Liqui Moly 5W-30 uygun olabilir, yetkili servis dışında da bakım yapabilirsin fakat güvenilir bir usta bulman önemli. Yol boyunca keyifli sürüşler dilerim! 🚗

Alfa Giulietta'n için Liqui Moly 5W-30 oldukça uygun olabilir, güvenilir bir usta bulup bakımını yaptırman önemli. Yetkili servis dışında bakım yapmanın avantajları olduğu kadar dezavantajları da olabilir, doğru kişiyi bulunca sorun yaşamazsınız. Yol boyunca keyifli sürüşler dilerim! 🚗

Selam, Liqui Moly gerçekten iyi bir tercih. Ama ben Mobil 1 ESP Formula 5W-30 da kullanıyorum, gayet memnunum. Yetkili serviste yaptırmazsan, sadece garantiyle ilgili sıkıntı yaşama ihtimalin olabilir ama bu da bence büyük bir sorun değil. Sen kendine ve ustana güveniyorsan gerisi kolay 😎