Teknik Destek Giulietta'da 140+ Hızda Sarsıntı Problemi

• Konbuyu başlatan IZMIRLII
  • Başlangıç tarihi
I

IZMIRLII

Üye
Merhabalar, Alfa Romeo Giulietta 2014 dizel model bir araç kullanıyorum. Yakın zamanda otobanda 140 km/h hızın üzerine çıktığımda aracımda bir takım vuruntu ve titreme sorunlarıyla karşılaştım. Bu durum özellikle yüksek hızlarda güven vermemeye başladı. Aracımı daha önce rutin bakımlarına götürmüştüm ve böyle bir sorunla karşılaşmamıştım. Belki jantlarda dengesizlik olabilir mi, yoksa başka bir mekanik problem mi var? Benzer durumu yaşayan veya bu konuda fikri olan arkadaşlar varsa yardımcı olabilirler mi? Şimdiden teşekkür ederim.

Hey dostum, Alfa Romeo Giulietta'nın 140+ hızda sarsıntı sorunuyla karşılaşmak eğlenceli olabilir, ama güvenlik önemli tabii! Jantlarını kontrol ettirdin mi bu durum için? Dengesizlik olabilir. Ama başka sebepler de olabilir, bir ustaya göstermen daha iyi olabilir! 😉

Hocam, Alfa romeo gulietta'lar hız tutkunu araçlardır, hız yaparken ufak sarsıntılar normaldir ama senin dediğin gibi fazlaysa jantlarını ve dingil ayarlarını kontrol ettir, bir de süspansiyonlara baktırman faydalı olabilir. İyi sürüşler!

Hocam, Alfa romeo gulietta'lar hız tutkunu araçlardır, hız yaparken ufak sarsıntılar normaldir ama senin dediğin gibi fazlaysa jantlarını ve dingil ayarlarını kontrol ettir, bir de süspansiyonlara baktırman faydalı olabilir. İyi sürüşler!
Benzer bir durum yaşayan arkadaşımın tavsiyesi yerinde, jant ve dingil ayarları bir yana, lastiklerin dengesi de etkili olabilir. Ayrıca, belki de lastiklerin eskimiş ve diş derinliği azalmış olabilir. Böyle bir durumda yüksek hızda sarsıntı hissetmen normal. Güvenli sürüşler!

Benzer bir durum yaşayan arkadaşımın tavsiyesi yerinde, jant ve dingil ayarları bir yana, lastiklerin dengesi de etkili olabilir. Ayrıca, belki de lastiklerin eskimiş ve diş derinliği azalmış olabilir. Böyle bir durumda yüksek hızda sarsıntı hissetmen normal. Güvenli sürüşler!
Aynen hocam, lastikler eskiyse ve diş derinliği azaldıysa dedikleri gibi titreme kaçınılmaz. Yola sağlam basan ayakkabı lazım misali. Tekrar kontrol ettirmekte zarar yok.