Teknik Destek Hyundai Accent Era Direksiyon Hidrolik Arızası

D

doga57

Üye
Merhaba arkadaşlar, 2008 model Hyundai Accent Era aracımın direksiyonu son zamanlarda birden ağırlaşmaya başladı. Hem sağa hem sola çevirirken bariz bir zorlanma ve garip sesler duyuluyordu. Durumdan şüphelenip kaputu açtığımda hidrolik direksiyon yağının eksildiğini fark ettim ve hemen tamamladım. Şimdilik sorun çözülmüş gibi görünüyor ama bu eksilme normal mi, yoksa başka bir soruna işaret mi olabilir? Bu konuda tecrübesi veya fikri olan var mı, yağ eksiltmesinin sebebi ne olabilir? Bir tamirciye mi götürsem? Direksiyon pompa arızası olabilir mi? Fikirlerinizi ve önerilerinizi bekliyorum.

Yağ eksilmesi durumu bazen normal olabilir ama sürekli eksiliyorsa ya da hemen tekrar eksilmeye başlarsa direksiyon sisteminde bir sorun olabilir. Pompa arızası olabilir, bir tamirciye danışmanızda fayda var. Hemen bakılmazsa ileride daha büyük sorunlara yol açabilir.

Aracınızın direksiyonunda hissettiğiniz ağırlık ve garip seslerin sebebi büyük ihtimalle hidrolik direksiyon yağının eksik olmasından kaynaklanıyor olabilir. Yağ eksiltmesi sürekli tekrarlayan bir sorunsa direksiyon sisteminde bir arıza olabilir. En iyisi bir uzmana danışarak durumu kontrol ettirmeniz, ileride daha ciddi sorunların önüne geçmek adına önlem almak önemli.