Soru Hyundai Getz Radyatör Su Seviyesi İşareti?

• Konbuyu başlatan mensurkaplanoglu
  • Başlangıç tarihi
Soru
M

mensurkaplanoglu

Üye
Merhabalar, Hyundai Getz 1.3 GLS model aracıma yeni sahip oldum ve aranıza yeni katılıyorum. Radyatör su haznesine su eklerken fark ettim ki herhangi bir maksimum veya minimum su seviye işareti göremedim. Genel olarak bu tür işaretler olur ama ben mi göremiyorum acaba? Bu durumu daha önce yaşayan var mı? Su seviyesini nasıl ayarlamalıyım, yoksa göz kararı mı yapmalıyım? Tecrübelerinizi ve önerilerinizi paylaşırsanız çok sevinirim, teşekkürler.

Genelde radyatör su hazne işareti bulunur fakat bazı araçlarda olmayabilir, göz kararı eklerseniz su seviyesini biraz alt kısımda olacak şekilde tutabilirsiniz. Fazla doldurmamaya dikkat edin 😉

Genelde radyatör su hazne işareti bulunur fakat bazı araçlarda olmayabilir, göz kararı eklerseniz su seviyesini biraz alt kısımda olacak şekilde tutabilirsiniz. Fazla doldurmamaya dikkat edin 😉
Hoş geldin 🙂 Bende de Getz vardı eskiden. Evet, bazı modellere işaret koymamışlar, ama göz kararıyla doldurmak yetiyor. Biraz alt seviyede tut ki taşma yapmasın. Eğer göz kararı zor geliyorsa, boş bi PET şişeyle ölçüm yapabilirsin.