Tartışma Hyundai Getz'de Bilinmesi Gerekenler

Tartışma
K

Kirin

Üye
Arkadaşlar merhaba, Hyundai Getz kullanıcıları olarak bu başlık altında aracımızla ilgili tecrübelerimizi, karşılaştığımız sorunları ve çözüm önerilerimizi paylaşalım. Modeli, yılı, motor hacmi gibi temel bilgileri belirterek yaşadığınız tecrübeleri detaylı bir şekilde anlatırsanız, diğer kullanıcılar için çok faydalı olacağını düşünüyorum. Ayrıca, arabamızı alırken nelere dikkat etmemiz gerekiyor, hangi bakımları zamanında yapmalıyız gibi konuları da konuşabiliriz. Bu modeli düşünen ya da mevcut kullanıcılara destek olacak her türlü bilgiyi paylaşabiliriz. İlk olarak, benden başlayacak olursam; benim aracım 2007 model, 1.4 motor hacmine sahip bir Getz ve genel olarak memnunum fakat kışın sabahları ilk çalıştırmada biraz zorlanıyor. Bu sorunu yaşayan ve çözüm önerisi olan var mı? Herkese şimdiden teşekkürler.

Merhaba, 2005 model 1.5 dizel Hyundai Getz kullanıcısıyım. Benim aracım da kışın ilk çalıştırmada bazen zorlanabiliyor. Bu durum genellikle akünün yetersiz olmasından kaynaklanıyor olabilir. Akünü kontrol ettirmeni öneririm ve belki de bir bakıma ihtiyacı vardır. Bir de soğuk hava için özel dizel katkısı kullanabilirsin. Umarım sorununu çözebilirsin, kolay gelsin.

Merhaba, 2005 model 1.5 dizel Hyundai Getz kullanıcısıyım. Benim aracım da kışın ilk çalıştırmada bazen zorlanabiliyor. Bu durum genellikle akünün yetersiz olmasından kaynaklanıyor olabilir. Akünü kontrol ettirmeni öneririm ve belki de bir bakıma ihtiyacı vardır. Bir de soğuk hava için özel dizel katkısı kullanabilirsin. Umarım sorununu çözebilirsin, kolay gelsin.
Merhaba, dizel katkısı iyi bir fikir olabilir. Ayrıca, marş motoru ve bujileri de kontrol ettirmeni öneririm. Bazen küçük detaylar büyük fark yaratabiliyor. 👍