Teknik Destek Hyundai Getz'de LPG Kullanırken Benzin Kokusu Problemi

• Konbuyu başlatan hlkshnr
  • Başlangıç tarihi
H

hlkshnr

Üye
Selam arkadaşlar, 2004 model otomatik vites Hyundai Getz sahibiyim ve aracıma yaklaşık 1,5 yıl önce LPG taktırdım. Ancak son zamanlarda, özellikle aracı uzun süre kullanmadıktan sonra, içeride hafif bir benzin kokusu fark etmeye başladım. LPG'li araçlarda benzin kokusunu hissetmek normal mi? Yoksa bu bir sızıntı veya başka bir problemin belirtisi olabilir mi? Araçta herhangi bir performans düşüşü veya çalışma problemi yok, sadece bu koku beni biraz endişelendiriyor. Sesli veya görsel bir alarm da almıyorum, sadece koku. Bu konuda tecrübesi veya bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi? Kokunun neden kaynaklandığını ve nasıl çözülebileceği hakkında fikir almak istiyorum. Şimdiden teşekkürler!

Merhaba, LPG'li araçlarda hafif benzin kokusu zaman zaman normal olabilir, genellikle endişe edilecek bir durum değildir. Fakat yine de bir uzmana göstermenizde fayda var, her ihtimale karşı kontrol ettirmekte fayda var 😉

Merhaba, LPG'li araçlarda hafif benzin kokusu zaman zaman normal olabilir, genellikle endişe edilecek bir durum değildir. Fakat yine de bir uzmana göstermenizde fayda var, her ihtimale karşı kontrol ettirmekte fayda var 😉
Kokuyu hafife alma derim, benzer bir sorun bendeki Getz'de de vardı. Bazen küçük bir sızıntı ciddi sorunlara yol açabilir. En kısa sürede bir uzmana gösterip rahatla, iç huzurun önemli 🚗😎