Soru Insignia 1.6 CDTI Maksimum Hız Tecrübeleriniz?

• Konbuyu başlatan buraksevim
  • Başlangıç tarihi
Soru
B

buraksevim

Üye
Selam herkese, Opel Insignia 1.6 CDTI kullanıcısıyım ve aracın top speed'ini (maksimum hızını) merak ediyorum. Bu konuda biraz araştırma yaptım ama kimsenin buna dair bir deneyimi olduğuna dair bir şey bulamadım. Bu aracı kullanıp da maksimum hızını deneyen oldu mu aramızda? Deneyimlerinizi, gördüğünüz maksimum hızı ve donanımınızı paylaşırsanız çok sevinirim. Hem güvenli sürüş açısından hem de aracın kapasitesini bilmek açısından önemli buluyorum. Yorumlarınızı bekliyorum, sağlıcakla kalın.

Selam, bende de aynı model var ve en fazla 200 km/h çıkartabildim ama o da pek sağlıklı değildi gibi. Her araç biraz farklılık gösterse de, genel anlamda motoru zorlamadan, belli bir hız aralığında tutmak daha mantıklı. Yoksa motorun ömrü kısalır. Sizce de öyle değil mi?

Benim Insignia 1.6 CDTI 170 bg'lik modelimle en fazla 210 km/s hıza çıkabildim ama dediğiniz gibi sürekli bu sınırları zorlamak motor için pek sağlıklı değil. Araçta genel olarak güvenli sürüşe dikkat etmek önemli. Motor ömrünü uzun tutmak için anlık hız rekorlarından kaçınmak lazım.

Geri