Teknik Destek Kia Rio'dan Gelen Şıkırtı Sesi

• Konbuyu başlatan halitfatihozturk
  • Başlangıç tarihi
H

halitfatihozturk

Üye
Selamlar, arabam 2016 model Kia Rio 1.4 crdi. Bir süredir, özellikle aracı park halindeyken, direksiyonu hareket ettirmediğim zamanlarda, ön tekerleklerin bölgesinden gelen bir şıkırtı sesi duyuyorum. Bu sesi sadece direksiyon sabitken alıyorum, araç hareket halindeyken veya direksiyon dönerken bu sesi duymuyorum. Öncelikle düşündüğüm şey, belki de bir süspansiyon problemi veya belirli bir parçanın yağlanması gerektiği yönünde. Ancak kesin olarak ne olduğunu anlayamadım. Böyle bir durumla karşılaşan veya bu konuda fikri olan var mı? Ek olarak, bu tarz bir problemin ciddi bir mekanik soruna işaret edip etmediğini merak ediyorum. Yorumlarınız ve tavsiyeleriniz için şimdiden teşekkürler, iyi forumlar.

Muhtemelen süspansiyon kaynaklı bir ses olabilir, öncesinde bu tarz bir sorun yaşayanlar sesin kökenini kontrol ettirmişlerdi, direksiyon ve tekerleklerin bakımını yaptırmakta fayda var 🙂.

Şıkırtı sesi genellikle süspansiyon kaynaklı olabiliyor, belki de tekerlek bilyaları veya direksiyon kollarıyla ilgili olabilir. Bir ustaya göstermek faydalı olabilir, genellikle bakım gerektiren bir durum.