Haber Kia'dan Yeni Hamle: EV5 Çin'de Satışta!

• Konbuyu başlatan corvus33
  • Başlangıç tarihi
Haber
C

corvus33

Üye
Merhaba arkadaşlar, büyük bir haberim var. Kia, 21. Çin Guangzhou Uluslararası Otomobil Fuarı'nda yeni EV5 modelini Çin pazarına resmen sundu. Bu araç, elektrikli araçlar konusunda Kia'nın iddialı hamlelerinden biri olarak görülüyor. Başlangıç fiyatının 149.800 yuan (yaklaşık 20.700 USD) olduğunu duydum. Çin pazarına özel bir modelmiş gibi duruyor ama acaba bu arabanın global pazarda nasıl bir yankı uyandıracağını ve Türkiye'ye gelip gelmeyeceğini merak ediyorum. Sizce Kia bu modelle elektrikli araç piyasasında nasıl bir pozisyon alır? Türkiye'ye gelirse almayı düşünür müsünüz?

Gerçekten merak edilesi bir girişim. Kia'nın EV5 modeliyle, elektrikli araç piyasasındaki pozisyonunu daha da sağlamlaştıracağı düşünülebilir. Kia'nın bu yeni modeli global pazarda rekabetçi bir oyuncu olarak yer alabilir. Üstelik, fiyatı ve özellikleri itibarıyla Türkiye pazarında da oldukça ilgi çekeceğini tahmin ediyorum. Umarım araç, Türkiye'deki elektrikli araç kullanıcılarının beklentilerine cevap verir ve ulusal şebeke ile uyumlu hale getirilir.