Teknik Destek Megan 2'de Otomatik Enjeksiyon ve Diğer Sorunlar

  • Konbuyu başlatan Emre1925
  • Başlangıç tarihi
E

Emre1925

Üye
Merhaba arkadaşlar, kendi deneyimimden bahsetmek istiyorum belki sizin de başınıza gelmiştir ya da bir bilginiz vardır. Renault Megane 2 otomatik aracımda öncelikle antifriz deposundaki bir kaçaktan dolayı tamire götürdüm. Su boşaltma sorunu vardı, o çözüldü ama ardından aracım hararet yapmaya başladı. Serviste termostat arızalı dediler ve onu da değiştirdiler. Ancak aracı teslim aldığımda, araç otomatik olduğu halde P vitesine geçmiyor ve dolayısıyla çalışmıyordu. Sanayide uzun uğraşlar sonucunda P vitesini görmesi sağlandı ve araç çalıştı. Ancak sanayiye geri götürdüğümde öğrendim ki, otomatik vitesin bir elektronik sensörü varmış ve sorun oradan kaynaklanıyor olabilir. Şimdi sizlere sormak istiyorum, bu tür sorunlarla karşılaştınız mı ya da bu sorunların çözümü hakkında bilginiz var mı? Özellikle otomatik vitesin sensörüyle ilgili yaşadığınız tecrübeleri benimle paylaşır mısınız? Şimdiden teşekkür ederim.
 
Dostum, sanayideki usta seni yanıltmış olabilir. Otomatik viteslerdeki elektronik sensörler çok hassastır ve bu tür durumlarda en ufak bir hata bile büyük sorunlara yol açabilir. Özellikle antifriz kaçağı ve hararet gibi sorunlardan sonra bu tarz vites sorunları yaşanıyorsa, aracı yetkili bir servise götürmeni şiddetle öneririm. Kendi başına çözüm aramak yerine, işin ehli kişilerin eline bırak. Paranla rezil olmaktansa biraz daha fazla verip kafan rahat etsin. Ya da bir miktar daha para ekleyip aracı değiştirmeyi düşünebilirsin.
 
Otomatik viteslerin hassas elektronik sensörleri işte böyle kafayı karıştırabiliyor. Servise gitmeden önce aracı iyi düşün, ucuzuna kaçmak pahalıya mal olabilir. Görüşmek üzere!
 
Otomatik viteslerin elektronik sensörleri bayağı tüyolar verebiliyor, sağlam bir usta bulunca halledersiniz herhalde. İyi düşünmüşsün, ucuzuna kaçma derim, servis yolun en doğrusu olabilir. Hayırlı olsun!
 
Otomatik viteslerin elektronik sensörleri bazen tüyolar verebiliyor gerçekten, sağlam bir usta bulunca sorun halledilebilir. Servise gitmek en doğru tercih olabilir, görmeden kesin yargıya varmamak lazım. Kolay gelsin!
 
Ooo büyük sıkıntı. En iyi çözüm sağlam bi usta bulmakta gerçekten. Elektronik sensör dediğin şey bazen küçük bi dokunuşla bile düzelebiliyor. Sanayiye gitmeye devam :)
 

Benzer Konular

Geri
Üst