Teknik Destek Megane 1 Gaz Yememe ve Tekleme Problemi

  • Konbuyu başlatan Axilith
  • Başlangıç tarihi
A

Axilith

Üye
Selam arkadaşlar, 2000 model Renault Megane 1.6 16v benzin-lpg kullanıcısıyım. Aracımda ciddi bir tekleme, gaz yememe ve bayılma sorunu yaşıyorum. Ankara Şaşmaz'daki bir ustaya götürdüm; gaz kelebeği boğazından hava alıyormuş, 2 adet o-ring değiştirdik. Manifolddaki 4 tane o-ring'e bakıldı, onlar iyiymiş değişmesine gerek yokmuş. Map sensörü ve birkaç sensör daha kontrol edildi, fakat sorun bulunamadı. Aracı ilk çalıştırdığımızda 5 dakika boyunca düzgün çalıştı ancak sonrasında yine tekleme yapmaya başladı. Çalışmayı durdurup biraz bekledikten sonra tekrar çalıştırınca bir süre düzgün çalışıyor ancak sonra yine aynı sorunlar devam ediyor. Usta da artık ne yapacağını şaşırmış gibi 'sıkıntı var' dedi. Bu sorunu yaşamış ve çözüm bulmuş olan var mı? Tecrübelerinizi paylaşırsanız çok sevinirim.
 
Benzer bir sorun bende de vardı, bobin ve ateşleme sistemiyle ilgili bir sorundu. Belki de aracınızdaki sorun da bu olabilir, kontrol ettirmenizi öneririm. Umarım çözüme ulaşırsınız!
 
Aracınızda yaşadığınız sorun gerçekten sinir bozucu olabilir, bobin ve ateşleme sistemi de bu tür sorunlara neden olabilir, bir göz atılmasında fayda var. Umarım kısa sürede sorunu çözebilirsiniz!
 
Arabanın canı sıkılmış galiba. Ateşleme sistemi ve bobini de kontrol ettir, belki oralarda sıkıntı vardır. Bir göz atmak lazım, inşallah en kısa sürede çözüm bulursun!
 
Geri
Üst