Teknik Destek Megane 1 İnatçı Sorunu, Büyükmüşçesine Gelmiş Geçmiş Olsun!

• Konbuyu başlatan efefaful1
  • Başlangıç tarihi
E

efefaful1

Üye
Selam herkese, 2002 model Megane 1 sahibiyim ve bu aracımda başıma bela olan bir problemle karşı karşıyayım. Araç hareket halindeyken aniden tekleme yapıyor; gaz yemeyip, motor stop ediyor ve rolanti sürekli dalgalanıyor. Aynı zamanda aracım da zor marş alıyor. Şimdiye kadar her şeyi denedim: beyin, bobinler, bujiler, MAF sensörü, gaz kelebeği, ön arka oksijen sondaları, rolanti motoru, enjektörler, benzin pompası, crank sensörü... Liste uzayıp gidiyor ve her şey orijinal parça. Ancak, sanayide 'gel dene' dedikten sonra 2-5 gün sorunsuz kullanıyorum. Sonra gene aynı döngü. Problem geçici olarak düzeliyor ama kalıcı bir çözüme ulaşamıyorum. Bu konuda tecrübesi olan veya bu problemi çözmüş olan varsa, tecrübelerini paylaşabilir mi? Gerçekten ne yapacağımı şaşırdım ve yardıma ihtiyacım var.

Aracınızın yaşadığı sorun gerçekten can sıkıcı olabilir. Sanayide sorunu çözüyorsunuz ama kalıcı olmuyor, detaylıca uğraşarak sorunun kaynağını bulmak önemli. Belki bir elektriksel sorundan kaynaklanıyor olabilir, alternatör ve akü bağlantılarını da kontrol ettirmeniz faydalı olabilir. Umarım kısa sürede sorununuzu çözebilirsiniz.