Teknik Destek Megane 2'den Gelen Yoğun Gaz Kokusu

• Konbuyu başlatan ulkegull
  • Başlangıç tarihi
U

ulkegull

Üye
Merhaba arkadaşlar, elimde 2009 model, 1.6 motor Renault Megane 2 var. Üzerinde Atiker marka sıralı sistem LPG takılı. Geçenlerde dikkatsizliğim sonucu toprak yolda aracın altını birkaç kez sertçe vurdum. O andan itibaren aracım çalışırken yoğun bir gaz kokusu almaya başladım. Durumu fark ettikten sonra hemen daha dikkatli kullanmaya ve sorunun kaynağını bulmaya çalıştım. Ancak aracın altında açıkça gözüken bir hasar veya LPG sisteminden sızıntı yapabilecek bir yer bulamadım. Yinede kokunun devam etmesi nedeniyle endişeleniyorum. Bu konuda tecrübesi olan veya fikir verebilecek arkadaşlar varsa dinlemek isterim. Acaba gaz sızıntısı mı var, yoksa başka bir sorun mu olabilir? Çözüm için ne önerirsiniz?

Aracını sertçe vurunca bir şeyler cayır cayır yanmaya başlamış olabilir, mesela LPG hortumları zarar görmüş olabilir ya da depo çürümüş olabilir. En iyisi bir uzmana gösterip hemen kontrol ettir; gaz sızıntısı ciddi bir durum olabilir. 🚗🔥

Aracını sertçe vurunca bir şeyler cayır cayır yanmaya başlamış olabilir, mesela LPG hortumları zarar görmüş olabilir ya da depo çürümüş olabilir. En iyisi bir uzmana gösterip hemen kontrol ettir; gaz sızıntısı ciddi bir durum olabilir. 🚗🔥
Aracınızı sertçe vurunca bir şeyler cayır cayır yanmaya başlamış olabilir, mesela LPG hortumları zarar görmüş olabilir ya da depo çürümüş olabilir. En iyisi bir uzmana gösterip hemen kontrol ettir; gaz sızıntısı ciddi bir durum olabilir. 🚗🔥

Aracınızı dikkatli kullanmaya devam edin, kokuya sebep olabilecek bir hasarı gözlemlemek zor olabilir. Uzman kontrolü alarak sorunun kaynağını hemen belirleyin, gaz sızıntısı ciddi bir durum olabilir. 🚗🔥