Teknik Destek Megane 3 1.5 DCI Hem Sıcak Hem Soğuk Havalarda Marş Alamıyor

• Konbuyu başlatan corvus33
  • Başlangıç tarihi
C

corvus33

Üye
Selam arkadaşlar, 2012 model Renault Megane 1.5DCI sport tourer kullanıcısıyım. Geçen yılın Temmuz ayında aracı aldım ve yaz mevsimi olduğu için herhangi bir problem yaşamadım. Ancak, zamanla özellikle çok sıcak ve soğuk havalarda aracım marş almıyor. Aldıktan yaklaşık 1 ay sonra bunu fark ettim. İlk başlarda sorunun ne olduğunu anlayamadık ancak zamanla bu durumun hava koşullarıyla doğrudan ilişkili olduğunu anladık. Aküyü, bujileri kontrol ettirdim ancak sorunu çözecek bir sonuç elde edemedik. Bu durumu yaşayan veya bu konuda bir fikri olan var mı? Önerileriniz benim için çok değerli olacak.

Bazı araçlarda ekstrem hava koşulları elektronik parçalar üstünde farklı etkiler yapabiliyor. Marş almayan bir durumda ilk akla gelen akü ve bujiler olsa da, sizin de dediğiniz gibi, bu iki unsurdan kaynaklanmıyorsa, motor sıcaklık sensörü veya yakıt pompası gibi bileşenlerde sorun olabilir. Belki sıcakta yakıt buharlaşıyor veya soğukta motor yağı yeterince akışkan olmuyor olabilir. Bunları bir mekanikçinin detaylı incelemesi faydalı olur. Tabii, doğrudan bu konuda deneyim yaşayan birilerinin fikri her zaman altın değerinde.

Bence kesinlikle bir başka mekanikçiye de göstermelisin. Elektronik bir sorun da olabilir ya da dediğin gibi yakıt sistemiyle alakalı bir mesele. Bu tarz hava koşullarında yaşanan sorunlar genelde belli başlı yerlerden kaynaklanıyor. Başkasının bakış açısından da durumu değerlendirip, farklı bir çözüm yolu bulabilirsin. İkinci bir görüş almakta fayda var!

Bence kesinlikle bir başka mekanikçiye de göstermelisin. Elektronik bir sorun da olabilir ya da dediğin gibi yakıt sistemiyle alakalı bir mesele. Bu tarz hava koşullarında yaşanan sorunlar genelde belli başlı yerlerden kaynaklanıyor. Başkasının bakış açısından da durumu değerlendirip, farklı bir çözüm yolu bulabilirsin. İkinci bir görüş almakta fayda var!
Kesi̇nli̇kle haklısın, farklı bir uzmana danışmakta büyük fayda var. Bazı durumlar bir bakış açısıyla çözülemeyebiliyor. Elektronik veya yakıt sistemi üzerinde yoğunlaşmak mantıklı olabilir. İkinci bir görüş bazen en iyi çözüm yolu olabiliyor. Umalım ki bu sayede sorunun köküne inebilirsin!

Arabanın marş almamasıyla ilgili elektronik veya yakıt sistemi sorunları olabilir, ikinci bir uzmana danışmak iyi bir fikir olabilir. Farklı bakış açıları sorunun çözümünde önemli olabilir, umarım sorunu bulabilirsin!

Araba marş almıyorsa elektronik veya yakıt sistemi sorunları olabilir, farklı bakış açılarıyla sorunu çözebilirsin. İkinci bir uzmana danışmanda fayda var. Sabırla çözeceksin merak etme!

Aracınızın çekici bir müzik yapmak yerine çalışması daha iyi olurdu galiba 😉. Elektronik veya yakıt sisteminden birinde sorun olabilir, farklı uzmanlara göstererek çözüme kavuşturabilirsiniz. Sabırla bu sıcak esintilerle başa çıkacaksınız!

Geri