Teknik Destek Megane Kart Algılamama Sorunu

• Konbuyu başlatan Seikologi
  • Başlangıç tarihi
S

Seikologi

Üye
Selam arkadaşlar, geçenlerde Megane aracımı yıkattıktan sonra bir tuhaflık yaşadım. Arabam artık kartı uzaktan algılamıyor, yani otomatik kilitleme ve kartla uzaktan açma kapama işlemi yapamıyorum. İlginç bir şekilde, arabanın yanına yaklaşınca kart algılanıyor ve o zaman çalışıyor. Anahtarın pili bitti sandım, pilini değiştirttim ama sorun devam etti. Birkaç elektrikçi gezdim ama onların da arabayı bilgisayara bağlayacak cihazları yoktu. Acaba daha önce başına böyle bir şey gelen var mı? Bir öneriniz var mı, yoksa direkt servise mi götürmek gerekiyor? İyi tavsiyeleriniz için şimdiden teşekkürler.

Bende de aynı sorun vardı, anahtarın içindeki transponderin okunma mesafesi kısalıyor olabilir. Anahtarın bilgisini servise taşıyıp onların kontrol etmesini istemeniz en sağlıklısı olabilir. İyi şanslar!

Anahtarın içindeki transponderin okunma mesafesi kısalıyor olabilir, servise götürüp kontrol ettirmen en doğrusu. Belki basit bir ayarla düzeltebilirler, servisin çözüm bulacağına emin olabilirsin.

Araban pek de tatlı davranmamış galiba! Kart algılama olayı garip ama dediğin gibi servise götürmek en doğru çözüm olabilir. Umarım hızlıca çözülür! 🚗🛠️