Teknik Destek Megane1'de Radyatör Havanı Nasıl Alırsın?

N

ndrbarut

Üye
2001 model Megane1 aracımda radyatör havası var gibi görünüyor ve bunu nasıl alacağımı bilmiyorum. Motor iyice soğuduktan sonra radyatör tapasını açıp soğutma sıvısı ekleyebilirim ama radyatör havası almak farklı bir iş. Fotoğraf ya da videolu olarak nasıl yapılacağını anlatacak birisi var mı? Bu konuda tecrübesi olan veya yardımcı olabilecek biri varsa paylaşırsa çok sevinirim, teşekkür ederim.

Merhaba, radyatör havası almak için motor soğukken tapa ve genleşme kabı tapasını açıp, üstteki havalandırma vidasını gevşet. Motor çalıştırıp su sabit kabarcık çıkana kadar bekleyebilirsin. Sonra su seviyesini ayarla. Detaylı anlatım ve fotosu olan var mı? Paylaşsanız süper olurdu 👍

Merhaba, radyatör havası almak için motor soğukken tapa ve genleşme kabı tapasını açıp, üstteki havalandırma vidasını gevşet. Motor çalıştırıp su sabit kabarcık çıkana kadar bekleyebilirsin. Sonra su seviyesini ayarla. Detaylı anlatım ve fotosu olan var mı? Paylaşsanız süper olurdu 👍
Aynı dert bende de var, anlatılanları denedim yine aynı 🙄. Radyatör havası almak tam bir kabus, Youtube'da çok video var, bir şans ver derim. Paranoidleşmek işten bile değil böyle konularda😂