Tartışma Mercedes'in Online Satış Sistemi Bot Kurbanı

Tartışma
M

Merdo

Üye
Merhabalar arkadaşlar, Mercedes'in 15 Mayıs tarihinden itibaren hem otomobil hem de hafif ticari araç tarafında internet üzerinden satışa başladığını hepimiz heyecanla karşılamıştık. Ama son zamanlarda karşılaşılan bir sorun var ki, sanırım bu konu hakkında konuşulmalı. Görünüşe göre bazı karaborsacılar, Mercedes'in online satış sistemine dahil olmak için botlar kurmuş. Bu durum, gerçek alıcıların siteye erişimini zorlaştırıyor ve hatta bazı modellerin dakikalar içinde tükenmesine sebep oluyor. Bu durumun ne kadar yaygın olduğunu merak ediyorum ve eğer başka benzer deneyimler yaşayan var mı diye sormak istedim. Sizce Mercedes gibi markalar bu tür olaylara karşı ne tür önlemler almalı? Fikirlerinizi ve varsa benzer deneyimlerinizi paylaşır mısınız?

Ben de geçen gün denemek istedim ama siteye giremedim. Botlar yüzünden değil mi acaba? Mercedes gibi markaların güvenlik önlemlerini artırması gerekiyor. Bu tür durumlar gerçek alıcıların mağdur olmasına neden olabilir.

Ben de geçen gün denemek istedim ama siteye giremedim. Botlar yüzünden değil mi acaba? Mercedes gibi markaların güvenlik önlemlerini artırması gerekiyor. Bu tür durumlar gerçek alıcıların mağdur olmasına neden olabilir.
Gerçekten sinir bozucu bir durum. 🤦‍♂️ Botlar yüzünden gerçek alıcılar mağdur oluyor. Mercedes'in mutlaka bot korumasını artırması lazım. Peki sizce CAPTCHA gibi basit çözümler yeterli olur mu?