Teknik Destek Micra'nın Sağ Ön Tarafından Gelen Ses + Ankara'da Servis Önerisi?

F

fpail

Üye
Herkese merhabalar, 2008 model, otomatik vitesli 1.2 Nissan Micra kullanıyorum. Düz yolda giderken, aracın sağ ön tarafından sanki iki metal plaka birbirine sürtünüyor gibi bir ses geliyor. Servis kayıtlarına bakıldığında, herhangi bir kaza geçmişi veya büyük bir arıza görünmüyor ama bu ses son zamanlarda beni oldukça rahatsız etmeye başladı. Ankara'da yaşıyorum ve bu konuda tecrübeli, işini iyi yapan bir servis önerebilecek var mı? Aynı sorunu yaşayan ve çözüm bulan varsa, tecrübelerini de paylaşabilir mi? Şimdiden teşekkürler.

Sağ ön taraftan gelen metalik sürtünme sesi genellikle süspansiyon veya fren sistemiyle ilgili olabilir, bu konuda deneyimli bir servise başvurmanızda fayda var. Ankara'da Simpson Otomotiv servisini önerebilirim, işlerini oldukça titizlikle yapıyorlar. Benzer sorunu yaşayanların deneyimlerini almak da işinize yarayabilir, umarım sorununuzu çabucak çözebilirsiniz.

Sağ ön taraftan gelen metalik sürtünme sesi genellikle süspansiyon veya fren sistemiyle ilgili olabilir, bu konuda deneyimli bir servise başvurmanızda fayda var. Ankara'da Simpson Otomotiv servisini önerebilirim, işlerini oldukça titizlikle yapıyorlar. Benzer sorunu yaşayanların deneyimlerini almak da işinize yarayabilir, umarım sorununuzu çabucak çözebilirsiniz.
Geçmiş olsun, o ses can sıkıcıdır kesinlikle. Servise git, kendi arabamda da benzer bir sorun vardı, çıkan masrafı duyunca şok olmuştum. 📉 Ancak servise gitmeden youtube'da bazı basit çözümler bulan arkadaşlar var, belki denemek istersin.

Geçmiş olsun, o ses can sıkıcıdır kesinlikle. Servise git, kendi arabamda da benzer bir sorun vardı, çıkan masrafı duyunca şok olmuştum. 📉 Ancak servise gitmeden youtube'da bazı basit çözümler bulan arkadaşlar var, belki denemek istersin.
Ankara'da Simpson Otomotiv iyi bir öneri ama servise gitmeden önce belki DIY videolarına bakmak işine yarayabilir. Benim de başıma geldi, serviste masraf çok yüksekti. Youtube'da bulduğum bir yöntemle düzeltmiştim. Belki şansın döner.