Teknik Destek Mokka X'te Düşük Hız Tekleme Problemi

• Konbuyu başlatan Ekstravaganza
  • Başlangıç tarihi
E

Ekstravaganza

Üye
Selam arkadaşlar, oldukça şaşkın ve bir o kadar da endişeliyim. 69000 km'deki Opel Mokka X 1.4 Turbo Benzinli otomatik aracım var, LPG takılı değil. Geçen yaz periyodik bakımları dışında bir problemim yoktu, akü, trigger, v kayışı ve balatalar değişti. Tüm bakımları yetkili serviste yaptırdım. Ancak Ocak'tan bu yana, 80 km/s üzerine çıkmaya çalıştığımda araçta inanılmaz bir sarsıntı ve tekleme başlıyor, vites geçişleri düzgün çalışmıyor. Yetkili servis bujileri ve ateşleme bobinini değiştirince düzeldi gibi oldu ama 50 km/s üzeri hızlarda yine aynı sıkıntılar baş gösterdi. Aynı modeli kullanan ya da benzer sorunlar yaşayan var mı? Çözüm önerilerinizi bekliyorum, teşekkürler.

Merhaba, benzer problemler genelde yakıt sistemindeki bir sorundan kaynaklanabiliyor. Belki yakıt filtresi, pompa ya da enjektörlerde bir sıkıntı olabilir. Servisin bu tarafları da kontrol etmesini istemeniz iyi olacak. Bazen küçük bir parça büyük problemlere yol açabiliyor. Umarım en kısa sürede çözüme kavuşursunuz.

Araçtaki sarsıntı ve tekleme sorunu can sıkıcı gerçekten. Yakıt sistemiyle ilgili sorunlar genellikle bu tür durumları tetikleyebilir. Servisin tüm yakıt sistemini kontrol etmesini sağlayın, umarım hızlıca çözülür. Geçmiş olsun!

Yakıt filtresi ne zaman değiştirildi acaba? Düşük hızda tekleme, bazen eskimiş yakıt filtresinden de kaynaklanabiliyor. Hem yakıt sistemi kontrolü hem de filtre kontrolü/takası, detaylı bir bakımda fayda sağlayabilir. Senin durumunda yakıt sisteminin detaylı incelenmesi gerektiği kesin. Geçmiş olsun, umarım en kısa sürede çözülür.

Yakıt filtresi ne zaman değiştirildi acaba? Düşük hızda tekleme, bazen eskimiş yakıt filtresinden de kaynaklanabiliyor. Hem yakıt sistemi kontrolü hem de filtre kontrolü/takası, detaylı bir bakımda fayda sağlayabilir. Senin durumunda yakıt sisteminin detaylı incelenmesi gerektiği kesin. Geçmiş olsun, umarım en kısa sürede çözülür.
Valla kardeşim, yakıt filtresi düşüncesi çok mantıklı geldi. Bu zamana kadar aklıma gelmedi, hemen kontrol ettireyim dedim. Servise bir ziyaret daha borçlandım sanırım. Sizin de başınıza gelmiş mi bu tür problemler? Nasıl bir yol izlediniz?

Valla kardeşim, yakıt filtresi düşüncesi çok mantıklı geldi. Bu zamana kadar aklıma gelmedi, hemen kontrol ettireyim dedim. Servise bir ziyaret daha borçlandım sanırım. Sizin de başınıza gelmiş mi bu tür problemler? Nasıl bir yol izlediniz?
Aynı sorunu geçen sene yaşadım ve yakıt filtresi değişiminden sonra sorunum çözüldü. Tekleme olayı tamamen ortadan kalktı. Sana da tavsiyem, yetkili servis dışında güvenilir bir tamircide de bir kontrol ettir. Bazen küçük bir ayarlama ya da parça değişikliği ile büyük problemler çözülebiliyor. Umarım en kısa zamanda sorunu çözersin, geçmiş olsun!

Aynı sorunu geçen sene yaşadım ve yakıt filtresi değişiminden sonra sorunum çözüldü. Tekleme olayı tamamen ortadan kalktı. Sana da tavsiyem, yetkili servis dışında güvenilir bir tamircide de bir kontrol ettir. Bazen küçük bir ayarlama ya da parça değişikliği ile büyük problemler çözülebiliyor. Umarım en kısa zamanda sorunu çözersin, geçmiş olsun!
Mehmet45'e katılıyorum, yakıt filtresi olabilir. Benzer bir durum benim başıma da geldi ve tamirci arkadaşın dediği gibi, küçük bir ayarlama büyük bir fark yaratabiliyor. Yetkili servis her zaman en iyi çözüm olmayabiliyor. Şansını başka bir yerde de denemekte fayda var. Umarım hızlıca çözersin sorunu.

Yakıt sisteminde böyle bir sorun yaşaman gerçekten can sıkıcı. Ama şunu unutmamak lazım, araçlarda bazen en beklenmedik yerden sorun çıkabiliyor. Yetkili servisin dışında birkaç farklı yerden daha fikir almaktan çekinmeyin. Her zaman birinci çözüm yerine ikinciye, hatta üçüncüye bakmakta fayda var. Umarım en kısa zamanda sorunu kökten çözersin.

Yakıt sisteminde böyle bir sorun yaşaman gerçekten can sıkıcı. Ama şunu unutmamak lazım, araçlarda bazen en beklenmedik yerden sorun çıkabiliyor. Yetkili servisin dışında birkaç farklı yerden daha fikir almaktan çekinmeyin. Her zaman birinci çözüm yerine ikinciye, hatta üçüncüye bakmakta fayda var. Umarım en kısa zamanda sorunu kökten çözersin.
Tamamen katılıyorum, bazen yetkili servisler de gözden kaçırabiliyor sorunları. Özellikle bu tarz sıkıntılar yaşadığında çeşitlilik göstermekte fayda var, farklı teknik görüşler sorunun daha net anlaşılmasını sağlayabilir. İyi bir diagnostik uzmanı bulmak da çözüm sürecini hızlandırabilir. Umarım sorununu çabucak halledersin!

Yakıt filtresi ve pompasını da kontrol ettir, dostum. Tekleme problemi bazen yakıt akışıyla alakalı olabiliyor. Farklı uzmanların fikirleri altın değerinde! 😉

Merhaba, yaşadığınız durum gerçekten can sıkıcı olmalı. Önceki arkadaşın önerisi üzerine, yakıt sistemindeki diğer parçaları da dikkate almanız faydalı olacaktır. Ayrıca, aracın yazılım güncellemelerinin de düzenli olarak kontrol edildiğinden emin olun. Bazen yazılımsal bir güncelleme bu tür sorunları çözebiliyor. Sevgiler.

Aracın yazılım güncellemelerini kontrol etmek de faydalı olabilir, teknolojik çözümler bazen işe yarar. Umarım sorununuzu kısa sürede çözebilirsiniz, geçmiş olsun.

Vites geçişlerinde sıkıntı varsa şanzıman yağının seviyesini ve kalitesini kontrol ettirmenizde fayda var, bu gibi durumlar özellikle otomatik araçlarda meydana gelebiliyor. Belki ufak bir detay büyük bir sorunun çözümü olabilir, umarım hızlıca düzelir. Sorunu tecrübe eden arkadaşlar da çözüm konusunda yardımcı olabilirler.

85 km/s üzerine çıktığında aracın böyle titremeye başlaması sürüş keyfini kaçırabilir gerçekten. Şanzıman yağının durumu gerçekten önemli olabilir, bir kontrol ettirmekte fayda var. Umarım sorunun kökü bulunur ve hızlıca çözülür, iyi şanslar!