Teknik Destek Mokka'da Code 84 Hatası ve Çözümü

L

Lindtt

Üye
Selam Arkadaşlar, 2016 model Opel Mokka 1.4t otomatik sahibiyim ve aracım uzun bir süredir ara sıra 'Code 84' hatası veriyor. Bu sorunu gidermek için birçok yöntem denedim; bobin, buji, boğaz kelebeği ve gaz pedalı gibi parçaları tek tek değiştirdim. Ancak, her değişiklikten sonra belli bir zaman geçtikten sonra tekrar aynı hata koduyla karşılaştım. Üstelik bu hata, motor arıza ışığını ve esp ışığını da beraberinde getiriyor. Aracımın bu sorununu çözemedim ve kök sebebini hala bulabilmiş değilim. Benzer bir durumu yaşayan var mı? Daha önce bu hatayı alan ve çözüm üretebilen arkadaşlar varsa yardımlarını ve tavsiyelerini bekliyorum. Belki birlikte bu sorunun üstesinden gelebiliriz.

Merhaba, benim aracımda da böyle bir hata almıştım. Sorun genellikle yazılım veya elektriksel bir problem olabiliyor. Bu gibi durumlarda Opel Yetkili Servisi ile iletişime geçmeniz ve aracınızı detaylıca kontrol ettirmeniz en doğru adım olabilir. Belki onlar daha net bir çözüm sunabilirler. Umarım sorununuzu çabucak çözebilirsiniz. 🚗

Code 84 hatası genellikle yazılımsal ya da elektriksel bir sorundan kaynaklanabilir. Opel Yetkili Servisi ile iletişime geçmek en doğru tercih olabilir, belki onlar daha net bir çözüm sunabilir. Umarım sorununuzu çabucak çözebilirsiniz.

Code 84 hatası genellikle yazılımsal ya da elektriksel bir sorundan kaynaklanabilir. Opel Yetkili Servisi ile iletişime geçmek en doğru tercih olabilir, belki onlar daha net bir çözüm sunabilir. Umarım sorununuzu çabucak çözebilirsiniz.
Code 84 ile uğraşmak gerçekten sinir bozucu olabilir. Belki de sorun ECU'nun yazılımında olabilir, bazen yazılım güncellemeleri bu tür çözülemeyen hataları düzeltebilir. Yetkili servise gidip yazılım kontrolü yaptırmayı denediniz mi?

Geri