Teknik Destek Opel Astra J 1.4T Alt Devirde İsteksizlik ve Titreme Sorunu

• Konbuyu başlatan valdanit0
  • Başlangıç tarihi
V

valdanit0

Üye
Merhaba arkadaşlar, burada ilk kez bir konu açıyorum, belki tecrübesi olanlar yardımcı olabilir. Aracım 2017 model Opel Astra J 1.4T, 95000 km'de ve yaklaşık 70000 km'dir Landirenzo LPG sistemi ile kullanıyorum. Şu ana kadar sorunsuz bir kullanımım oldu ancak, Ankara'da aracımda meydana gelen bir katalizör arızası boşaltıldıktan sonra, son 2 yıldır özellikle yüksek hızlarda LPG kullanırken -180 km/s ve üzeri hızlarda- ESP arızası alıyor ve araç bariz bir şekilde çekişten düşüyor. Anladığım kadarıyla bu, kalitesiz LPG kullanımından kaynaklanan bir sorunmuş. Ancak, bu arıza haricinde, araç şu anda alt devirlerde özellikle isteksizlik ve bir miktar titreme sorunu yaşıyorum. Deneyimli arkadaşlardan, bu konuda neler yapabileceğime dair öneriler almak istiyorum. Gerçekten çözüm odaklı bir yardım olursa sevinirim.

Aracınızda yaşadığınız bu sorunlar sıkıntılı olabilir fakat önce mekanik bir kontrol yapılması önemli. Bu durumda en iyi yol, aracı uzman bir servise götürmek olur. Gelişmiş teşhis cihazları ve deneyimli teknisyenler sorunun kaynağını bulmada size yardımcı olabilir. Umarım en kısa sürede sorunlarınızı çözebilirsiniz.