Teknik Destek Opel Astra J 1.4T Alt Devirlerde Performans Düşüklüğü ve Titreme

A

achird

Üye
Selamlar herkese, ilk defa bu forumda bir şey yazıyorum o yüzden bir hata yaparsam affola. Benim bir sorunum var ve umarım çözümünü birlikte bulabiliriz. 2017 model Opel Astra J 1.4T aracım var ve 95000 km'de. Aracımda yaklaşık 70000 km'dir Landirenzo marka LPG sistemi kullanıyorum ve şu ana kadar her şey yolundaydı. Ancak, yakın zamanda kalitesiz LPG kullanımından ötürü katalizörde bir arıza meydana geldi. Ankara'da bu sorun giderildi ancak yeni bir probleme takıldım. Son 2 yılda, özellikle LPG ile yüksek hızlarda (180 km/s ve üzerinde) giderken ESP arızası meydana geliyor ve araç aniden güç kaybı yaşayarak yavaşlıyor. Bu durum sadece yüksek hızlarda değil, bazen düşük devirlerde de aracın isteksiz kalması ve titremesi şeklinde kendini gösteriyor. Ankara'da birkaç servise danıştım ama kesin bir çözüm bulabilmiş değilim. Bu sorunu daha önce yaşayan veya bir fikri olan var mı? Her türlü öneriye açığım ve yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Selamlar, LPG siteminde yaşanan sorunlar bazen karmaşık olabiliyor malesef. Ankara'daki servisler genelde işin ehli oluyor ama bazen detayları kaçırabiliyorlar. Sorunun LPG sistemi ile ilgili olabileceğini düşünüyorum, çünkü benzer bir durum benim başıma geldi; düşük devirde ve yüksek hızlarda titreme yapmıştı. Sorunum LPG sistemindeki bir sensörden kaynaklanıyordu. Bu sensörlerin bakımının ve gerekirse yenilenmesinin yapılması gerekebilir. Ayrıca, aracın motor yönetim yazılımını kontrol ettirmek de faydalı olabilir. Bu tür durumlar genellikle küçük ama önemli bir ayrıntıdan kaynaklanabiliyor. Umarım en kısa sürede sorununu çözersin. Bol şanslar dilerim.

Selamlar, LPG siteminde yaşanan sorunlar bazen karmaşık olabiliyor malesef. Ankara'daki servisler genelde işin ehli oluyor ama bazen detayları kaçırabiliyorlar. Sorunun LPG sistemi ile ilgili olabileceğini düşünüyorum, çünkü benzer bir durum benim başıma geldi; düşük devirde ve yüksek hızlarda titreme yapmıştı. Sorunum LPG sistemindeki bir sensörden kaynaklanıyordu. Bu sensörlerin bakımının ve gerekirse yenilenmesinin yapılması gerekebilir. Ayrıca, aracın motor yönetim yazılımını kontrol ettirmek de faydalı olabilir. Bu tür durumlar genellikle küçük ama önemli bir ayrıntıdan kaynaklanabiliyor. Umarım en kısa sürede sorununu çözersin. Bol şanslar dilerim.
Sorun çözüme ulaşır merak etme, LPG sistemi detaylarına takılabilir bu durumda. Belgelerini kontrol ettirer, sensörlerin durumunu öğrenirsen arızanın nedenini çözebilirsin. Motor yönetim yazılımını güncellemeyi de deneyebilirsin, umarım en kısa sürede aracın eski performansına kavuşur!

LPG sistemi detaylarına dikkat etmek önemli olabilir, sensörlerin bakımını kontrol ettir ve motor yönetim yazılımını güncelletmeyi düşünebilirsin. Sorununu halledeceğine eminim, aracın eski performansına kavuşacaksın!

LPG sistemi detaylarına dikkat etmek önemli olabilir, sensörlerin bakımını kontrol ettir ve motor yönetim yazılımını güncelletmeyi düşünebilirsin. Sorununu halledeceğine eminim, aracın eski performansına kavuşacaksın!
LPG sistemi detaylarına dikkat etmek önemli olabilir, sensörlerin bakımını kontrol ettir ve motor yönetim yazılımını güncelletmeyi düşünebilirsin. Sorununu halledeceğine eminim, aracın eski performansına kavuşacaksın! 👍