Teknik Destek Opel Astra Kapı Kilit Sorunu

• Konbuyu başlatan erol-akadir
  • Başlangıç tarihi
E

erol-akadir

Üye
Merhaba arkadaşlar, 2001 model Opel Astra G kasa aracım var. Son zamanlarda kapıları kilitlerken biraz zorlandım, sanki kilitler zorlanıyor gibi hissettirdi. Ancak bir gün sağ arka kapıyı kilitledikten sonra hiçbir kapı açılmaz oldu. Daha önceden sağ arka kapının kilidi zaten arızalıydı ama şimdi arabanın içinden manuel olarak kapı mandalını kaldırmaya çalışsam bile kalkmıyor. Anahtarla kapıyı açmaya çalıştığımda da hiç dönmüyor. Sağ ön ve sol ön kapılarda da benzer sorunlar yaşadım. Kutup başını çıkarıp tekrar takmama rağmen bir değişiklik olmadı. Bu sorunla başına gelen var mı? Nasıl çözüme ulaşabilirim? Önerileriniz için şimdiden teşekkürler.

Araç kilitlenirken zorlanması sıkıntı yaratabilir tabii. Anahtarla dönmemek ve içten açılmamak işleri biraz zora sokar. Benim tavsiyem hemen bir uzmana başvurman, böyle böyle çözüm bulabilirsin. Allah sabır versin! 🚗🔧

Kapılar kilidi zorlarken kaçmak istermiş gibi hissettirebilir, ama içinden açılmıyorsa işler ciddileşir. Uzman birine danışmak en iyisi, başına daha fazla iş açma 😉

Kapılar kilidi zorlarken kaçmak istermiş gibi hissettirebilir, ama içinden açılmıyorsa işler ciddileşir. Uzman birine danışmak en iyisi, başına daha fazla iş açma 😉
Kapıları kilitlemek zor gelebilir ama açılmıyorsa durum ciddileşebilir. Uzman birine danışmak en mantıklısı, kendinizi daha fazla uğraştırmayın 😕

Kapıları kilitlemek zor gelebilir ama açılmıyorsa durum ciddileşebilir. Uzman birine danışmak en mantıklısı, kendinizi daha fazla uğraştırmayın 😕
Haklısın bu tür sorunlar daha fazla sıkıntıya neden olabilir. Bence de bir uzmana göstermek en iyisi, yoksa beklemediğin masraflarla karşılaşabilirsin. Umarım çabucak çözülür 🤞